Vīriešu basketbola valstsvienība pārspēj britus arī otrajā pārbaudes spēlē

Latvijas vīriešu valstsvienība svētdien izbraukumā Vusterā ar 76:68 atkārtoti uzvarēja mājiniekus Lielbritānijas basketbolistus un guva otro panākumu divās savstarpējās pārbaudes spēlēs, liecina organizatoru informācija. Gan Latvija, gan Lielbritānija gatavojas startam Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais otrā panākuma kaldinātājs bija 17 punktus guvušais komandas kapteinis Jānis Blūms, 12 punktus nodrošināja Andrejs Gražulis, bet pa 10 punktiem iekrāja Jānis Timma un Rolands Freimanis. Lielbritānijai 19 punktus guva Dens Klārks.

Ceļu uz uzvaru Latvijas izlase nobruģēja pēdējā ceturtdaļā, ko sāka ar četru punktu pārsvaru (52:48), bet pusotru minūti pirms beigu svilpes jau bija priekšā ar 13 punktiem (73:60).

Precizitāte trīspunktu metienos palīdzēja Latvijas izlasei divarpus minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām sasniegt 13 punktu pārsvaru (19:6), taču atlikušajā laikā līdz pārtraukumam briti atguvās un sameta astoņus punktus pēc kārtas. Mājiniekiem pietika ar trīsarpus minūtēm, lai otrajā ceturtdaļā pārņemtu vadību (21:19), un puslaika turpinājumā Latvijas izlases izrāvienus rezultātā briti spēja dzēst. Garajā pārtraukumā Latvija devās ar viena punkta pārsvaru (33:32).

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase turējās vadībā ar dažiem punktiem, līdz Blūma trīspunktnieks priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma ļāva panākt 49:41. Lai gan briti neatlaidās, vēl viens Timmas tālmetiens palīdzēja pauzē doties ar 52:48.

Veiksmīgi Latvijas basketbolisti sāka cīņas pēdējo nogriezni un palielināja pārsvaru līdz 10 punktiem (61:51). Mājinieku ofensīva vairs ļāva viņiem tikai samazināt rezultāta starpību.

Abu komandu pirmajā spēlē sestdien Latvijas izlase bija pārāka ar 77:73.

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvijas basketbolisti cīņā pret igauņiem panākumus dalīja uz pusēm. Pārbaudes spēles Latvijai vēl paredzētas 26. jūlijā Šauļos pret Lietuvu un no 1. līdz 3. augustam turnīrā Vācijā, kur līdzās mājiniekiem spēlēs arī Krievija un Izraēla.

Pirmā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlasei būs 10. augustā izbraukumā pret Zviedriju, savukārt pēdējā cīņa četru komandu grupā paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā. Divu apļu turnīrā Latvijas basketbolistu pretinieki būs arī slovāki. Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem.