Viens punkts Lietuvu izglābj spēlē pret Ukrainas basketbolistiem

Latvijas valstsvienības nākamie pretinieki lietuvieši sestdien "Arēnā Rīga" nervozā galotnē ar viena punkta pārsvaru nosargāja uzvaru 69:68 pār Ukrainas basketbolistiem Eiropas čempionāta finālturnīra grupas kārtas spēlē, liecina rīkotāju informācija. Latvijas un Lietuvas izlases tiksies svētdien plkst. 18.30.

Mazrezultatīvā cīņas galotnē pēdējie punkti tika gūti gandrīz divas minūtes pirms spēles beigām, kad Jons Macjulis realizēja divus soda metienus un panāca Lietuvai minimālo pārsvaru, ko līdz beigu svilpei izdevās nosargāt.

Uzvarētājiem Pauļus Jankūns guva 22 punktus, bet Jons Valančūns nodrošināja 19 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Ukrainai rezultativitātes līderis ar 19 punktiem un savāktām 11 bumbām pie groziem bija Kirils Fesenko.

Vēl pēdējās ceturtdaļas sākumā lietuviešu pārsvars sasniedza 10 punktu (55:45), tomēr trīsarpus minūtes pirms mača beigām priekšā jau bija Ukrainas basketbolisti (63:62) un atlikušajā laikā spēku samērs bija līdzīgs.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlases basketbolisti sestdien nodrošināja uzvaru 78:67 pār Beļģiju, bet dienas pirmajā spēlē čehi ar 80:57 bija pārāki par Igaunijas valstsvienību.

Svētdien agrajā pēcpusdienas spēlē spēkiem mērosies Igaunijas un Beļģijas valstsvienības, savukārt vēlajā vakara spēlē laukumā dosies Čehijas un Ukrainas basketbolisti.

Grupas kārtas turpinājumā Latvijas izlase spēlēs arī pret Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā. Analoģiski sešu komandu grupu turnīri vienlaicīgi risinās arī Berlīnē, Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā un Monpeljē, Francijā. Labākās 16 pirmās grupu kārtas komandas piedalīsies izslēgšanas turnīrā Lillē, kur 20.septembrī kļūs zināmi kontinenta čempioni.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.