"Likteņa līdumnieki". LTV videofilma . 1. sērija
Zinas.ltv arī krievu valodā

Latvijas Basketbola līgas 3.finālspēle. Videoapskats

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas trešajā spēlē "VEF Rīga" mājās spēja izcīnīt jau trešo uzvaru, uzvarot BK "Ventspils" ar 90:82 un nonākot tikai vienas uzvaras attālumā no čempiona titula, liecina organizatoru informācija. Ventspilniekeim finālā tā arī uzvaras garšu vēl nav izdevies izbaudīt.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Abduls Gadijs ar 18 punktiem, tikpat pievienoja arī Mareks Mejeris, turklāt viņa rēķinā arī deviņas atlēkušās bumbas. Savukārt komandas kapteinis Jānis Blūms sameta 17 punktus.

BK “Ventspils” rindās ar rezultativitāti izcēlās Kristaps Janičenoks ar 21 punktu, bet Aigars Šķēle sameta 16 punktus.

Ventspilnieki iniciatīvu uzņēmās jau pašas spēles sākuma, izvirzoties vadībā, un pirmo puslaiku noslēdza ar rezultātu 50:32.

Intervija ar Aigaru Šķēli

“Pirmā spēle galīgi nepadevās, otrajai bijām gatavi, bet atdevām spēli. Šodien esam nikni un ejam uz 110 procentiem,” spēles pārtraukumā LTV atklāja BK “Ventspils” spēlētājs Aigars Škēle. Basketbolists norādīja, ka komanda ir gatava finālsērijai, vienkārši jāaizmirst pirmās divas spēles, un tad jau viss būšot kārtībā,

Intervija ar Ainaru Bagatski

Šo finālspēli klātienē vēroja arī Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, kurš LTV atklāja, ka šobrīd, trenējot Izraēlas “Macabi” vienību ir guvis tik lielu pieredzi, kādu varētu gūt tikai dažu gadu laikā citos Eirolīgas klubos.

Bagatskis gaida LBL sezonas noslēgumu, un tad 16 līdz 17 spēlētājus no LBL aicinās uz izlasi. Viņš pauda, ka šogad izlasei jāstrādā bez skaļiem saukļiem. “Mēs zinām, kāpēc mēs esam Latvijas izlasē un zinām, ko gribam sasniegt,” norādīja treneris.

Spēles trešajā ceturtdaļā rīdzinieki atguvās un punktu starpību sadeldēja līdz par astoņi. Un visai drīz vefieši pat spēja rezultātu izlīdzināt. Tālāk cīņa turpinājās saspringtā gaisotnē, it īpaši spēles noslēgumā, kad cīņa ritēja punktu punktā. Un tomēr veiksmīgāka tā izrādījās "VEF Rīgai", kas spēja izraut trešo uzvaru finālsērijā.

Intervija ar Mareku Mejeri

Pēc spēles “VEF Rīga” spēlētājs Mareks Mejeris norādīja: “Spēle beidzas 40. minūtē.” Lai gan spēles ievads bija tik neveiksmīgs vefiešiem, komanda nepadevās un cīnījās. “Kapteinis pavilka ar svarīgiem metieniem, un viss aizgāja,” pauda Mejeris.

Viņš neslēpa, ka komanda iet uz to, lai čempiona titulu izcīnītu jau pēc ceturtās spēles, taču pāragri par to runāt – vēl darbs jāizdara.

Jau ziņots, ka finālspērijas pirmajās divās spēlēs uzvarēja "VEF Rīga". Pirmajā rīdzinieki pār ventspilniekiem bija pārāki ar rezultātu 76:66, bet otrajā, kas risinājās svētdien - ar 84:76.

LBL finālā „VEF Rīga” un BK „Ventspils” tiekas jau sesto reizi. Līdz šim četras reizes pārāki bijuši "VEF Rīga” basketbolisti.

BK „Ventspils” basketbolisti LBL finālā spēlējuši 16 reizes un deviņās no tām ieguva čempionu kausu. „VEF Rīga” finālsērijā līdz šim startēja septiņas reizes, pie panākuma tiekot četrās no tām, vienmēr pārspējot "Ventspili".

Šosezon BK "Ventspils” un „VEF Rīga” abās savstarpējās spēlēs regulārajā čempionātā pārāki bija kurzemnieki.