"Likteņa līdumnieki". LTV videofilma . 1. sērija
Zinas.ltv arī krievu valodā

Latvijas Basketbola līgas 4.finālspēle. Videoapskats

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas ceturtajā spēlē ceturtdien Rīgā “VEF Rīga” ar BK “Ventspils” ar rezultātu 78:69 uzvarēja BK "Ventspils". Līdz ar to četrās spēlēs četras uzvaras, un "VEF", neļaujot "Ventspilij" tikt pat pie vienas uzvaras, izcīnīja Latvijas čempiona titulu, kopumā jau piekto, liecina organizatoru informācija.

Ventspilniekiem šajā spēlē nācās iztikt bez komandas kapteiņa un rezultativitātes līdera Kristapa Janičenoka, kuram saasinājusies potītes trauma.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

“VEF Rīga” rindās rezultatīvākais bija Mareks Mejeris, kurš sameta 20 punktus, bet komandas kapteinis Jānis Blūms pevienoja 18 puntkus. Savukārt ventspilnieku sastāvā ar 18 punktiem izcēlām Aigars Šķēle, bet 12 pievienoja Andrejs Gražulis.

Jau spēles pirmais puslaiks pagāja “VEF Rīga” zīmē, noslēdzot divas ceturtdaļas ar piecu punktu pārsvaru – 37:32.

Otrajā puslaikā ventspilnieki aktīvi centās atspēlēties, mēģinot pagarināt finālsēriju vismaz par vēl vienu spēli. Spēles galotne tika aizvadīta ļoti saspringtā gaisotnē. Taču  VEF Rīga" bija pārāka, uzvarot spēli ar 78:69.

Intervija ar Mareku Mejeri

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Mareks Mejeris. Šāds tituls viņa bija arī pirms diviem gadiem, taču šoreiz viss bijis savādāk. Proti, kā atzina Mejeris, viņš apzināti uz to gājis.

Mejeris neslēpa savu prieku par uzvaru finālsērijā, turklāt ar 4-0, kas, lai gan šķiet nav grūti izdarāms, tomēr ļoti reti gadās.

Intervija ar Jāni Blūmu

“Paldies Ventspilij,” tā pēc spēles LTV atzina “VEF Rīga” kapteinis Jānis Blūms, norādot, ka bijis ļoti psiholoģiski grūti spēlēt, ņemot vērā, ka jācīnās pret sava drauga Kristapa Janičenoka komandu. “Šausmīgi grūti, daudzas naktis negulēju,” norādīja Jānis.

Blūms norādīja, ka “VEF” paveica fantastisku darbu. Čempiona tituls viņam ļoti svarīgs, jo daudzi raudzījušies uz viņu skeptiski, kad basketbolists pēc tik ilga laika, kas pavadīts labās ārzemju īgās, atgriezās Latvijā. “Pierādīju, ka esmu formā,” atklāja Jānis.

Intervija ar Jāni Gailīti

Uzvarētāju komandas galvenais treneris Jānis Gailītis, kuram šis ir pirmais čempiona tituls galvenā trenera amatā neslēpa: “Tas nozīmē daudz.” Viņš norādīja, ka “VEF” ir brīnišķīga komanda, un šajā sezonā gūtas ļoti labas emocijas.

“Mēs bijām pelnījuši uzvarēt,” pauda Gailītis, norādot, ka “Ventspils” ir ļoti laba komanda, kas aizvadījusi labu sezonu.

Intervija ar Mārtiņu Meieru

Pirmais zelts karjerā arī Mārtiņam Meieram, kurš LTV atklāja, ka šī sērija nav bijusi viegla un ļoti liels darbs ieguldīts. “Emocijas ir neaprakstāmas, ļoti lepojos ar savu komandu,” pastāstīja spēlētājs.

Viņaprāt, spēle, kura izšķīra finālsērijas likteni, bija trešā, kad “VEF Rīga” izdevās atspēlēties no milzīga punktu deficīta.