U-16. Itālija- Latvija. 40:41
EČ basketbolā sievietēm U-16 vecuma grupā. Spēle par 3.vietu

U-16. Itālija- Latvija. Spēles momenti

Francijā notiekošajā Eiropas čempionātā U-16 kadetēm Latvijas jaunietes saspringtā, bet mazrezultatīvā spēlē piekāpās Itālijas izlasei ar 42:48, tādējādi turnīru noslēdzot ceturtajā vietā un neaizsniedzoties līdz bronzas medaļai, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar U-16 puišus izlases spēles rezultātu)

Pirmais spēles nogrieznis abām komandām izdevās mazrezultatīvs – bumba spītīgi negribēja lidot grozā, un pievīla arī soda metienu precizitāte. Latvijas U-16 meiteņu izlase pirmo ceturtdaļu noslēdza iedzinējos ar rezultātu 6:11.

Otrajā ceturtdaļā situācija manāmi uzlabojās.

Raivitas Koreņikas precīzais metiens

Precīza bija Raivita Koreņika, pirmais precīzais trīspunktu metiens Latvijas izlases izpildījumā Ketijai Vihmanei, un rezultāta starpība sadila līdz minimumam. Vihmanei arī precīzs trīspunktu metiens, un Latvijas izlase izvirzījās vadībā.

Ketijas Vihmanes izpildītais pirmais precīzais trīspunktu metiens šajā spēlē

Vihmane uz brīdi izvirza Latviju vadībā

Tiesa gan, minūti pirms pirmā puslaika noslēguma itālietēm izdevās revanšēties – rezultāts uz tablo rādīja 20:20, bet vēlāk vienu no diviem soda metieniem izpildīja pretiniece, ļaujot pirmo puslaiku Latvijas jaunietēm atkal noslēgt iedzinējos, taču šoreiz jau ar minimālu starpību – 20:21.

Trešais spēles nogrieznis, lai arī sākumā gāja punkts punktā, tomēr veiksmīgāks tas padevās Itālijas basketbolistēm. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar 29:34.

Ceturtajā ceturtdaļā sākotnēji Itālija palielināja savu pārsvaru, taču ceturkšņa vidū Latvijai uz brīdi izdevās atgūt vadību, taču šis prieks nebija ilgs. Precizitātes trūkums iegāza Latvijas izlasi, un šoreiz nācās samierināties ar ceturto vietu turnīrā, kas šajā vecuma grupā ir augstākais sasniegums.

Jetes Nulles tālmetiens

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Jete Nulle, gūstot 13 punltus, savukārt 11 punkti un deviņas bumbas zem groziem Paulas Kļeščovas rēķinā. Laurai Melderei izdevās gūt vien deviņus punktus - pa galam nepadevās tālmetienu realizācija, tiesa gan, viņai 16 bumbas zem groziem.

Latvijas U-16 izlase šo turnīru iesāka ļoti veiksmīgi, apakšgrupu turnīru noslēdzot otrajā vietā. Pusfinālā Latvija tomēr zaudēja Ungārijai ar 45:63, tādējādi lielais fināls izpalika, un jāspēlē bija par bronzas medaļu.

Tikmēr Latvijas U-16 puišu izlase Eiropas čempionāta otrajā spēlē ar 58:48 uzvarēja Zviedrijas vienaudžus. Rezultatīvākais šajā spēlē vija Ojārs Bērziņš ar 14 punktiem.

Puišu izlase pirmajā spēlē ar 70:91 zaudēja Spānijai. Svētdien gaidāma spēle ar Melnkalni.