Latvijas Basketbola līgas (LBL) 25. Zvaigžņu spēlē sestdien Ventspilī uzvaru nodrošināja Leģionāru komanda, kas pēc pamatlaikā neizšķirta rezultāta 93:93 pārspēja LBL vienību pēcspēles metienos. Spēle risinājās Zvaigžņu pasākumiem ierasti nepiespiestā gaisotnē, bet skatītājiem intrigu sagādāja daudzo konkursu dalībnieki.

Uzvarētājus noteica sērijā no soda metienu līnijas, Villijam Dīnam un LBL komandas basketbolistam Mārtiņam Laksam sacenšoties līdz pirmajai kļūdai. Trešajā metienu sērijā kļūdījās Laksa ("Valmiera/ORDO").

BK "Ventspils" basketbolistu Dīnu atzina arī par Zvaigžņu spēles vērtīgāko spēlētāju (MVP), un viņš pēcspēles metienos nodrošināja Leģionāru vienībai uzvarētājiem paredzēto 5000 eiro naudas balvu.

Pēcspēles metienu sērija

Pēc pirmā puslaika LBL komanda bija vadībā ar 58:52, bet dažas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām vadībā pabija arī leģionāri. Spraiga izvērtās pēdējā minūte - neizšķirtu leģionāriem ar trīspunktu metienu panāca Arns Labucks, savukārt LBL komanda pēc kļūdas neizmantoja pēdējā uzbrukuma iespēju, lai gan tam bija vairāk nekā 10 sekundes.

Vairāki laureāti kļuva zināmi dažādu konkursu finālos.

Trīspunktu metienu fināls

Trīspunktu metienos finālā savas komandas mājas zālē ar 23 punktiem uzvarēja BK "Ventspils" basketbolists Māris Gulbis, kurš pārspēja 20 punktus iekrājušo Robertu Stumbri no BK Jēkabpils".

"Slam dunk" konkursa fināls

Savukārt bumbas triekšanā grozā no augšas jeb "slam dunk" žūrija visaugstāk novērtēja Renāru Bulduri no LBL 3.divīzijas līdervienības “Ezerzeme/Rēzekne”. Fināla duelī viņš bija pārāks par Ivaru Rihardu Žvīguru (“Valka/Valga”).

Jāņa Gailīša uzvara treneru konkursā

Treneru konkursā metienos no laukuma centra uzvarēja Jānis Gailītis - "VEF Rīga" galvenais treneris bija vienīgais, kam izdevās trāpīt. Pirmajā aplī garām mērķim meta visi konkursa dalībnieki, līdz nākamajā piegājienā Gailītis bija precīzs.

Māra un Mārtiņa Gulbju uzvara brāļu konkursā

Savukārt Māris un Mārtiņš Gulbji palika nepārspētu brāļu konkursā, divatā trāpot visvairāk metienu grozā. Māris spēlē BK “Ventspils”, turpretim Mārtiņš ir “Barons kvartāls” basketbolists.

Karsējmeiteņu konkursa uzvarētāju priekšnesums

Karsējgrupu konkurā pārliecinoši uzvarēja "Ogre/Kumho tyre" atbalstītājas.

Karsējmeiteņu konkursa videoapskats

Konkursu priekšsacīkstes risinājās vēl pirms spēles sākuma, bet uzvarētāju kļuva zināmi finālos mača pārtraukumos.

Zvaigžņu spēles videoapskats

LBL un līgā spēlējošo leģionāru komandas Zvaigžņu spēlē tikās desmito reizi. Līdz šim piecas reizes uzvarējuši latvieši, 2000. gadā spēle beidzās neizšķirti, bet trīs reizes pārāki bija Leģionāri.

Tikai simboliski laukumā uz īsu brīdi spēles sākumā parādījās LBL komandas sākumsastāvā iebalsotais Armands Šķēle. Basketbolists Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka ārsts viņam neļāva vairāk spēlēt elkoņa traumas dēļ.