Pirmajā pārbaudes spēlē gatavošanās ciklā pirms Eiropas čempionāta finālturnīra Latvijas sieviešu basketbola izlase ceturtdien Rīgā ar 68:62 pārspēja Ukrainas valstsvienību. Mača lielāko daļu mājinieces bija iedzinēju lomā, bet pēdējā ceturtdaļā spēja pārņemt vadību un galotnē jau bija krietni pārākas.

Pēc nedēļu ilgiem treniņiem aizvadītajā pirmajā pārbaudes spēlē izlases līdere Anete Šteinberga guva 18 punktus, bet 13 punkti bija Elīnas Babkinas rēķinā.

Pirmās ceturtdaļas vidū nonākušas iedzinējos ar deviņu punktu iztrūkumu, Latvijas basketbolistes sāka darboties disciplinētāk, turpretim Ukrainas izlasei precizitāte no trīspunktu līnijas palīdzēja turēties itin drošā vadībā.

Šteinbergas agresīvā darbība aizsardzībā palīdzēja saasināt cīņas gaitu otrajā ceturtdaļā. Pēc ātrā uzbrukumā viņas gūtā groza rezultāta starpība saruka līdz trim punktiem (27:30), tomēr vadībā arvien turējās Ukrainas izlase.

Anete Šteinberga izvērtē pirmo puslaiku

Puslaika pārtraukumā Šteinberga intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda nebija gaidījusi tik agresīvu Ukrainas aizsardzību, bet treniņos iekrātais nogurums liedza rezultatīvāk nospēlēt uzbrukumā.

Tomēr Ukrainas izlases agresivitāte mājiniecēm bija liels izaicinājums arī pēc pārtraukuma. Viešņas trešās ceturtdaļas vidū palielināja pārsvaru līdz 13 punktiem (48:35). Latvijas spēlētāju centieni noslāpēt pretinieču aktivitāti brīžiem bija veiksmīgi, tomēr ar to vēl nepietika, lai spēlē panāktu lūzumu.

Ukrainas basketbolistēm sāka pietrūkt spēka pēdējā ceturksnī, un mājinieču pakaļdzīšanos vainagoja divi Šteinbergas soda metieni, kas četras minūtes pirms beigu svilpes ļāva panākt neizšķirtu 60:60. Pirmo reizi vadībā Latviju izvirzīja Kitija Laksa ar trīspunktu metienu (63:60), kad vēl atlika spēlēt divarpus minūtes. Atlikušajā laikā Ukrainas izlasei vairs neizdevās sakārtot savu spēli.

Intervija ar Elīnu Babkinu

Viena no izlases rezultatīvākajām spēlētājām Babkina Latvijas Televīzijā pēc mača uzsvēra, ka komanda sākumā pārāk haotiski spēlēja, tomēr parādīja raksturu un pierādīja, ka var uzvarēt. Šī bija tikai pirmā spēle, un komandas sniegums arvien uzlabosies, cerīgi noskaņota ir Babkina.

Treneris Mārtiņš Zībarts par darbu izlasē

Mājinieču galvenais treneris Mārtiņš Zībarts intervijā Latvijas Televīzijā pirms spēles pastāstīja, ka ir priecīgs atsākt darbu izlasē, kas viņam ir dārga komanda.

Izlases fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis par spēlētāju kondīciju

Valstsvienības fiziskās sagatvotības treneris Ēriks Visockis sarunā Latvijas Televīzijā teica, ka pēc klubu sezonas basketbolistu fiziskā sagatavotība ir dažādos līmeņos, kas arī bijis gaidāms. Tādēļ treniņu plāns tiek pielāgots situācijai.

Abas komandas vēlreiz spēlēs piektdien, bet bez skatītāju klātbūtnes. Gatavojoties finālturnīram, maija beigās izlasei būs pārbaudes turnīrs Karlovi Varos pret mājiniecēm čehietēm, Serbijas un Ķīnas basketbolistēm. Jūnija sākumā Rīgā paredzētas spēles pret Baltkrieviju, bet nedēļu vēlāk Stambulā jātiekas ar Turciju.

Eiropas čempionāts Prāgā norisināsies no 16. līdz 25. jūnijam. Latvijas izlase turnīrā ielozēta grupā kopā ar Krieviju, Melnkalni un Beļģiju. Pirmā spēle Latvijas valstsvienībai būs 16. jūnijā pret Krievijas izlasi.