Sporta ziņas

Latvijas handbola virslīga. Rīgas «Celtnieks» - Dobeles «Tenax»

Sporta ziņas

Latvijas šēvēji Lauris Strautmanis un Emīls Vasermanis plinti krūmos nemetīs

Latvijas basketbola izlase atgriežas Latvijā

VIDEO: Latvijas basketbola izlase no Stambulas atgriežas Rīgā

Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien, 13. septembrī, ar reisu no Turcijas pilsētas Stambulas atgriezās Rīgā, kur komandu sagaidīja vairāki desmiti līdzjutēju un sportistu ģimenes locekļi. Basketbolisti un izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis lidostā žurnālistiem atzina, ka labprāt būtu pārbraukuši mājās tikai nākamo pirmdien, tomēr kopumā komanda Eiropas čempionāta finālturnīru aizvadījusi godam.

Bagatskis uzsvēra, ka komanda aizvadīja labu čempionātu ar pozitīvu bilanci un nākamajos gados spēlēs arvien labāk. Arī zaudētajā spēlē pret Slovēniju basketbolisti apliecināja, ka Latvijai ir psiholoģiski stipra komanda, bet uzvarai pietrūcis emociju kontroles un dažu šķietamu sīkumu, kas šādās spēlēs kļūst izšķiroši.

Līgums par darbu izlasē Bagatskim ir beidzies, un par iespēju turpināt valstsvienības vadīšanu viņš domās, ja saņems attiecīgu Latvijas Basketbola savienības (LBS) piedāvājumu. Par vērtīgāko Eiropas čempionātā Latvijas izlasei Bagatskis atzina gūto pieredzi un kopības sajūtu.

Savukārt uzbrucējs Dāvis Bertāns pastāstīja, ka komandā bija pārliecība par iespēju uzvarēt visus pretiniekus, lai mājās atgrieztos ar zelta medaļām. Eiropas čempionātu viņš uzskata par sarežģītāku turnīru, jo atšķirībā no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) katra spēle izslēgšanas turnīrā ir izšķiroša. 

Jau novembra otrajā pusē Latvijas izlasi gaida pirmās spēles 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā, Pagaidām par to nav pilnas skaidrības, jo pēc strīdiem Eiropas basketbola organizācijās komandām būs jāiztiek ne tikai bez NBA basketbolistiem, bet, iespējams, arī spēlētājiem, kas ir Eirolīgas klubos vai piedalīsies Eiropas kausa izcīņā, pastāstīja valstsvienības kapteinis Jānis Blūms. Viņš atzina, ka basketbolam par labu tas nenāks, un cer uz vienošanos, lai Eiropas klubu spēlētāji tomēr varētu piedalīties.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien, 12. septembrī, Stambulā Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā ar 97:103 zaudēja Slovēnijai, vēl pēdējā minūtē saglabājot cerības uz labvēlīgu iznākumu.  Pirmo reizi kopš valsts neatkarības atjaunošanas Latvijas izlase pretendēja kontinenta meistarsacīkstēs iekļūt izšķirošajās cīņās par medaļām.

Eiropas čempionāts noslēgsies svētdien ar finālspēlēm par zelta un bronzas godalgām.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti