"Likteņa līdumnieki". LTV videofilma . 1. sērija
Zinas.ltv arī krievu valodā

Latvijas Basketbola līgas 2.finālspēle. Spēles momenti

"Olybet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrajā finālspēlē svētdien BK "Ventspils" mājās piekāpās "VEF Rīga" ar rezultātu 76:84, liecina organizatoru informācija.

Rīdzinieku rindās ar rezultativitāti izcēlās Mareks Mejeris, kura kontā 18 punkti, savukārt Mārtiņš Meiers pievienoja 17 punktus. Jānim Blūmam šoreiz 16 punkti.

Savukārt ventspilniekiem Kristapam Janičenokam 23 gūti punkti, bet 16 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles Viljamam Dīnam.

Lai gan spēles ievadā veiksme bija BK “Ventspils” sabiedrotā, un brīžiem mājinieku pārsvars pār rīdzinieku komandu bija visai iespaidīgs, tuvojoties pirmā puslaika izskaņai “VEF Rīga” tomēr uz brīdi spēja izvirzīties vadībā. Tomēr pirmo puslaiku vadībā ar 39:37 bija tieši ventspilnieki.

“VEF Rīga” līderis Jānis Blūms, kuram pirmie desmit metieni pirmajā spēles pusē lidoja garām grozam, atzina: “Es jūtu, ka viņi ir labi sagatavojušies pret mani. Tāpēc citiem spēlētājiem ir iespēja spēlēt agresīvāk un sevi parādīt.” Blūms neslēpa, ka ventspilnieku agresīvā spēle nav pārsteigums, jo pēc mājās zaudētas spēles bija jābūt reakcijai. Viņš pauda, ka spēles likteni izšķirs otrais puslaiks, un visu izšķirs nianses.

Intervija ar Jāni Blūmu

Uz otro LBL finālspēli bija ieradies arī pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, kurš neslēpa, ,ka pats desmit gadus spēlējis basketbolu un jūt nostaļģiju pret šo sporta veidu, taču lielā traumatisma dēļ viņš to vairs nevar redzēt. Pašu spēli starp ventspilniekiem un rīdziniekiem pludmales volejbolists raksturoja kā fantastisku un interesantu: “Baigā cīņa iet, es vienkārši izbaudu.”

Intervija ar Aleksandru Samoilovu

Otrajā puslaikā spēle gāja īpaši saspringti, ik pa brīdim notiekot līderu maiņai. Pēdējā minūtē rīdzinieki spēja izvirzīties vadībā, noslēdzot spēli ar rezultātu 84:76.

Skarbs pēc spēles bija rezultatīvākais ventspilnieks Kristaps Janičenoks, norādot intervijā LTV, ka “VEF Rīga” uzvarēt palīdzējuši tiesneši. “Nav patīkami,” norādīja basketbolists, paužot gatavību turpināt cīņu Rīgā.

Intervija ar Kristapu Janičenoku

Jau ziņots, ka LBL fināla pirmajā spēlē “VEF Rīga” ar 76:66 uzvarēja BK “Ventspils”.

LBL finālā „VEF Rīga” un BK „Ventspils” tiekas jau sesto reizi. Līdz šim četras reizes pārāki bijuši "VEF Rīga” basketbolisti.

BK „Ventspils” basketbolisti LBL finālā spēlējuši 16 reizes un deviņās no tām ieguva čempionu kausu. „VEF Rīga” finālsērijā līdz šim startēja septiņas reizes, pie panākuma tiekot četrās no tām, vienmēr pārspējot "Ventspili".

Šosezon BK "Ventspils” un „VEF Rīga” abās savstarpējās spēlēs regulārajā čempionātā pārāki bija kurzemnieki.