"Likteņa līdumnieki". LTV videofilma . 1. sērija
Zinas.ltv arī krievu valodā

Latvijas Basketbola līgas 1. finālspēle. Spēles momenti

BK "Ventspils" pirmajā spēlē par Latvijas basketbola līgas (LBL) čempionu titulu jau sākuma ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar 20 punktu iztrūkumu un piektdien ar 66:76 piekāpās "VEF Rīgai". Zelta godalgas iegūs komanda, kas finālsērijā gūs četras uzvaras.

"VEF Rīga" uzvaru ar 22 punktiem kaldināja Mareks Mejeris, bet 14 punkti bija Kristofera Ričarda rēķinā. Ventspilniekiem ar 11 punktiem rezultatīvākais bija Ingus Jakovičs.

Laba darbība aizsardzībā "VEF Rīgai" palīdzēja izvirzīties vadībā ar 15:4 un laukuma saimniekiem arī pirmās ceturtdaļas turpinājums izvērtās pagalam neveiksmīgs. "VEF Rīga" pēc Ginta Antropa trīspunktnieka panāca jau 20 punktu vadību (26:6).

BK "Ventspils" ātri uzbrukumi un efektīvāka cīņa par atlēkušajām bumbām palīdzēja nobremzēt pretiniekus, tomēr puslaika beigās mājiniekiem arvien bija 15 punktu iztrūkums (29:44).

Intervija ar Ingu Jakoviču

"Ventspils" basketbolists Jakovičs puslaika pārtraukumā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda pirmajā ceturtdaļā nebija gatava cīņai, bet pēc starpbrīža tai jāspēlē agresīvāk, lai vērstu situāciju par labu.

Intervija ar Akseli Vairogu

Pirmā puslaika ritējums negaidīts bija arī bijušajam BK "Ventspils" basketbolistam Akselim Vairogam, kurš veselības stāvokļa dēļ izlēmis beigt aktīvās gaitas sportā.

Ātrā basketbolā nelielas priekšrocības bija mājiniekiem, tomēr "VEF Rīga" uz skriešanos neielaidās, turklāt vairākkārt sarežģītās situācijās viesiem rezultatīvs uzbrukumā bija Mejeris. Rezultāta starpība trešā ceturkšņa vidū pārsniedza 20 punktu robežu (55:34) un apdraudēt viesu uzvaru ventspilniekiem nebija pa spēkam, lai gan priekšpēdējā minūtē rezultāta starpību sadeldēja līdz viencipara skaitlim (72:63).

Intervija ar Mareku Mejeri

Mejeris pēc uzvaras Latvijas Televīzijā sacīja, ka komanda pirmo spēli sērijā izbaudīja. Mejeris cer, ka arī nākamajām spēlēm "VEF Rīga" spēs noskaņoties tikpat labi.

Sērijā otro spēli komandas aizvadīs svētdien Ventspilī.

Tapis jauns LBL čempionu kauss

Čempioni saņems jaunu metālmākslinieka Armanda Jēkabsona radītu ceļojošo kausu.

LBL finālā „VEF Rīga” un BK „Ventspils” tiekas jau sesto reizi. Līdz šim četras reizes pārāki bijuši "VEF Rīga” basketbolisti.

BK „Ventspils” basketbolisti LBL finālā spēlējuši 16 reizes un deviņās no tām ieguva čempionu kausu. „VEF Rīga” finālsērijā līdz šim startēja septiņas reizes, pie panākuma tiekot četrās no tām, vienmēr pārspējot "Ventspili".

Šosezon BK "Ventspils” un „VEF Rīga” abās savstarpējās spēlēs regulārajā čempionātā pārāki bija kurzemnieki.

Finālsērijā par 3.vietu līdz trim uzvarām "Barons kvartāls" cīnās neizšķirti 1:1 pret "Valmiera/ORDO".