Latvijas izlases basketbolistes svētdien Trelazē (Francijā) ar 56:69 zaudēja Lielbritānijai Eiropas čempionāta (EČ) pirmās grupu kārtas spēlē, piedzīvojot otro zaudējumu divos čempionātā aizvadītos mačos, informē turnīra rīkotāji.

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 12 punktiem bija Ieva Krastiņa, bet Anete Šteinberga un Liene Jansone guva pa 11 punktiem katra. Lielbritānijas izlasē Kimberlija Batlere, kura savulaik ir kļuvusi par Latvijas čempioni, guva 14 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Džoanna Līdhema guva 14 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas zem groziem. Tieši cīņa par atlēkušajām bumbām Latvijas izlasei sagādāja lielākās problēmas, jo pie pretinieču groza Lielbritānijas izlase pēc saviem metieniem tika pie 20 atkārtotām iespējām uzbrukt.

Spēles sākums bija līdzīgs un Latvijas izlasei, pateicoties ciešai aizsardzībai, sākumā izdevās iegūt nelielu pārsvaru 10:7. Diemžēl pirmās ceturtdaļas pēdējās četras minūtes Aigara Neripa vadītajai komandai bija neveiksmīgas, jo nesekmējās ar metienu realizāciju no distances, bet Lielbritānijas spēlētājas veica deviņu punktu izrāvienu un ceturtdaļu noslēdza savā labā ar 16:10.

Otrās ceturtdaļas sākumā Aija Brumermane un Šteinberga rezultātu samazināja līdz 14:16 un nedaudz vēlāk Krastiņa, iemetot Latvijas izlases pirmo tālmetienu, panāca 17:18, taču tam sekoja vēl viens Lielbritānijas izrāviens, šoreiz ar sešiem punktiem, panākot 17:24. Vēl pēc pāris minūtēm ar Batleres un Līdhemas pūlēm panākot jau deviņu punktu pārsvaru (19:28), bet atpūtā ejot Latvija atradās iedzinējos ar astoņiem punktiem (24:32).

Krietni veiksmīgākā Latvijas basketbolistēm izdevās trešās ceturtdaļas pirmā puse, kurā īsā laikā Šteinbergai, Kristīnei Kārkliņai un Jansonei, kura trāpīja tālmetienu, izdevās Latviju pietuvināt līdz vienam punktam (35:36), bet nākamajā uzbrukumā Krastiņa komandu jau izvirzīja vadībā (37:36). Labi iesākto tomēr neizdevās turpināt, jo Lielbritānijas spēlētājas atguvās un ceturtdaļas beigās ar sarežģītu Batleres tālmetienu atguva piecu punktu pārsvaru 43:48.

Pēdējo desmit minūšu laikā Latvijas basketbolistes, turpinot bieži zaudēt cīņā par atlēkušajām bumbām, sešas minūtes pirms pamatlaika beigām atkal atradās iedzinējos ar deviņiem punktiem 48:57 un atlikušajā laikā starpību samazināt neizdevās, jo nevedās spēle aizsardzībā, beigās zaudējot ar 56:69.

Izšķirošā spēle par iekļūšanu otrajā grupu kārtā Latvijai būs pirmdien, kad jāspēlē pret Serbiju, kas vēlāk svētdien tiksies ar Francijas izlasi. Jau ziņots, ka čempionātu Latvija sestdien sāka ar 39:62 zaudējot Francijai, bet Lielbritānija ar 76:68 uzvarēja serbietes. Trīs labākās grupas komandas iekļūs nākamajā kārtā.

EČ pirmajā fāzē spēlē 16 komandas - A grupā Turcija, Slovākija, Melnkalne un Ukraina, B grupā Krievija, Itālija, Zviedrija un Spānija, C grupā Francija, Latvija, Lielbritānija un Serbija, bet D grupā Čehija, Horvātija, Lietuva un Baltkrievija. Otrajā grupu kārtā savā starpā spēlēs A un B, kā arī C un D grupu labākās komandas, noskaidrojot ceturtdaļfinālistes.