"VEF Rīga" pēc vairākām izmaiņām komandas sastāvā svētdien ar 84:88 zaudēja Maskavas CSKA basketbolistiem "Arēnā Rīga" aizvadītajā VTB vienotās līgas spēlē. Gada pirmajā spēlē Latvijas čempioni pēdējā minūtē vēl cīnījās, lai atgūtu divu punktu deficītu, tomēr atlikušajās sekundēs pārāki bija viesi.

Mājiniekiem Kenans Bajramovičs iekrāja 23 punktus, bet Rihards Kuksiks debijā "VEF Rīgas" sastāvā nodrošināja 19 punktu guvumu, tostarp trāpīja piecus no sešiem trīspunktu metieniem. Maskavas CSKA, kas spēlē arī Eirolīgā, ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Sonijs Vīmss.

Iedvesmotie "VEF Rīgas" spēlētāji ar lielu pašatdevi un pietiekami disciplinēti sāka spēli, lai izvirzītos vadībā un pirmo ceturtdaļu pabeigtu ar septiņu punktu pārsvaru (19:12). Otrajās ceturtdaļā CSKA arvien veiksmīgāk darbojās pie pretinieku groza un spēku samērs uz rezultāta tablo izlīdzinājās.

Nepiekāpība aizsardzībā, neraugoties uz personisko piezīmju krāšanu, palīdzēja viesiem trešās ceturtdaļas sešās minūtēs izvirzīties vadībā ar astoņiem punktiem (55:47) un pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma CSKA spēlētāji bija situācijas noteicēji. Noslēguma ceturtdaļu sākuši ar 11 punktu pārsvaru (64:53), viesi neapturēja Janičenoku un Kuksiku trīspunktu metienos, un CSKA pārsvars saruka līdz viena uzbrukuma tiesai (66:64). Maskavas komanda turpināja ar 6:0 izrāvienu, un noturējās vadībā līdz beigu svilpei, lai gan pēdējā minūtē "VEF Rīga" divreiz pietuvojās līdz divu punktu deficītam.

Pirmajā spēlē pēc līguma parakstīšanas ar "VEF Rīgu" laukumā tika arī Ingus Jakovičs, savukārt Jānim Bērziņam pēc iepriekš grūtas ceļgala traumas būs ilgstoši jāārstējas. "VEF Rīga" cieta turnīrā 10 spēlēs sesto neveiksmi.

Abu komandu pirmajā spēlē Maskavā laukuma saimnieki uzvarēja ar 80:63. CSKA basketbolisti Rīgā ieradās no Krasnodaras, kur piektdien Eirolīgas spēlē pieveica "Kubaņ-Lokomotiv". "VEF Rīgai" nākamā spēle VTB līgā būs 12.janvārī mājās pret Mariupoles "Azovmaš".