«Ventspils» basketbolisti Kurzemes derbijā uzvar liepājniekus un sezonu turpina bez zaudējumiem

"Ventspils" komanda sestdien Liepājā "Olybet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) Kurzemes derbijā ar 95:72 pārliecinoši uzvarēja "Liepāja"/"Triobet" vienību, turpinot dalību turnīrā bez zaudējumiem.

(papildināts ar dienas citu spēļu rezultātiem)
Pagājušās sezonas bronzas medaļnieces "Ventspils" rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija komandas kapteinis Andrejs Gražulis, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas, bet Edgars Zeļonis un Aigars Šķēle sameta attiecīgi 14 un 12 punktus.

Savukārt "Liepāja"/"Triobet" komandā kārtējo rezultatīvo spēli aizvadīja amerikāņu leģionārs Latīfs Makmalans, kurš sameta 22 punktus, bet Dāvis Rozītis pievienoja 15 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas zem groziem.

Iepriekšējā sezonas bronzas fināla atkārtojumā "Ventspils" basketbolisti otrās ceturtdaļas vidū veica astoņu punktu izrāvienu, panākot 38:30, bet drīz panāca arī 14 punktu pārsvaru.

Otrajā puslaikā viesi saglabāja pārsvaru, pretiniekus tuvāk par septiņiem punktiem nepielaižot, bet mača beigu daļā atkal atjaunoja 14 punktu pārsvaru, izskaņā to vēl krietni palielinot. "Ventspils" svinēja ceturto uzvaru četros mačos, kamēr liepājnieki joprojām ir bez panākumiem.

Abas Kurzemes vienības starpsezonā piedzīvoja gana lielas izmaiņas. Par Liepājas komandas galveno treneri kļuvis Agris Galvanovskis, tādējādi postenī nomainot Uvi Helmani, turklāt šīs vienības sastāvu papildināja Dāvis Rozītis, kā arī no "Ventspils" atnākušais Artjoms Butjankovs.

Tikmēr "Ventspils" kluba galvenā trenera amatā palicis Kārlis Muižnieks, bet tās sastāvā tagad spēlē latviešu basketbolisti Aigars Šķēle, Ronalds Zaķis un arī Rihards Kuksiks, kurš piemeklēts kā aizstājējs savainotajiem Kristapam Janičenokam un Mārim Gulbim. Ventspilnieku rindās atgriezies arī amerikāņu aizsargs Folerins Kempbels, kurš gan pagaidām vēl nedemonstrē savu labāko sniegumu.

Ļoti grūtu panākumu sestdien izcīnīja pagājušās sezonas spēcīgākā komanda "Valmiera"/ORDO, kas ar rezultātu 80:76 savā laukumā apspēlēja "Latvijas Universitāti" (LU).

Kaut lielu daļu mača valmierieši atradās vadībā, ceturtā ceturtdaļa ritēja ļoti līdzīgi. Ceturtdaļas ceturtajā minūtē LU pietuvojās līdz 69:70, tomēr turpinājumā aizmeta garām vairākus brīvus metienus, kas pusotru minūti pirms pamatlaika beigām jau lika atrasties iedzinējos ar 71:78. Tomēr uz to ar pieciem punktiem pēc kārtas atbildēja Roberts Krūmiņš, kas ļāva LU komandai atkal nokļūt viena metiena attālumā, bet izraut uzvaru tā arī neizdevās.

Krūmiņš šajā mačā nodemonstrēja lielisku sniegumu, sametot 29 punktus. Tāpat LU sastāvā pa 11 punktiem iemeta Edgars Lasenbergs un Harijs Rubenis. Tikmēr "Valmiera"/ORDO rindās ar 17 punktiem savas profesionālās karjeras pirmajā mačā izcēlās amerikāņu saspēles vadītājs Kārsons Pjurifojs, ko komanda piesaistīja vien šonedēļ, bet pa 14 punktiem sameta Jānis Kaufmanis un Lauris Blaus, kuram bija arī deviņas atlēkušās bumbas.

Valmierieši sezonu iesāka ar negaidītu zaudējumu "Ogre"/"Kumho Tyres" komandai, bet tagad izcīnīti divi panākumi pēc kārtas. Savukārt LU vienība zaudējusi visās trijās šosezon aizvadītajās cīņās.

Tikmēr "Jēkabpils" basketbolisti savā laukumā ar 80:65 uzvarēja "Jūrmala"/"Fēnikss" komandu, tiekot pie otrā panākuma sezonā. Uzvarētājiem komandas kapteinis Rinalds Sirsniņš guva 19 punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, bet Jurijs Aleksejevs pievienoja 15 punktus. "Jūrmala"/"Fēnikss" no otrā zaudējuma sezonā neglāba Uģa Pinetes 21 un Edgara Jeromanova 15 punkti. Jūrmalnieku kapteinis Jeromanovs arī izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Ar četrām uzvarām četrās spēlēs jauno sezonu sākusi "Ventspils", bet "VEF Rīga", "Jūrmala"/"Fēnikss" un "Ogre"/"Kumho Tyre" ir izcīnījušas pa divām uzvarām, taču pēdējās divas ir aizvadījušas trīs spēles. Viens panākums divos mačos ir "Valka"/"Valga" un "Valmiera"/ORDO, bet "Barons kvartālam" un "Jēkabpilij" ir uzvara trīs spēlēs. Tikmēr "Latvijas Universitāte" zaudējusi abos mačos, bet "Liepāja"/"Triobet" cietusi četras neveiksmes.