«Ventspils» basketbolisti FIBA Čempionu līgas apakšgrupu turnīru noslēdz ar zaudējumu pret PAOK

Latvijas klubs "Ventspils" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas apakšgrupu turnīra pēdējā kārtā otrdien savā laukumā ar 54:84 (16:26, 15:19, 10:19, 13:20) zaudēja Žaņa Peinera pārstāvētajai Grieķijas vienībai Saloniku PAOK.

Pateicoties šim panākumam, arī PAOK nodrošināja vietu FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā. "Ventspils" basketbolisti to bija paveikuši jau iepriekš.

"Ventspils" sastāvā 12 punktus šajā mačā iemeta komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, kamēr astoņus punktus un desmit atlēkušās bumbas pievienoja Rolands Zaķis. Astoņus punktus guva arī Māris Gulbis.

Tikmēr PAOK sastāvā 14 punktus iemeta Džordans Siberts, kamēr Peineram pieci punkti.

Šī mača rezultātu jau pirmajā uzbrukumā ar precīzu tālmetienu atklāja tieši Peiners. Lai gan pēc tam Māris Gulbis atbildēja ar to pašu, turpinājums "Ventspils" basketbolistiem bija neveiksmīgs, jo PAOK veica izrāvienu un panāca jau 20:8. Latvijas klubs pirmās desmit minūtes noslēdza ar desmit punktu deficītu (16:26), bet otrās ceturtdaļas sākumā tam izdevās vēl nedaudz samazināt rezultāta starpību.

Tiesa, pēc tam PAOK atkal spēja atrauties virs desmit punktiem, turklāt puslaika beigās viesu pārsvars pieauga jau līdz 17 punktiem (39:22), bet noslēdzošajās minūtēs ventspilniekiem izdevās nedaudz pietuvoties. Lielajā atpūtā "Ventspils" devās ar 14 punktu deficītu (31:45).

Arī otrais puslaiks aizritēja "Ventspils" komandai nelabvēlīgā gultnē. Lai gan tā sākumā lietuvietis Edgars Zeļonis iemeta tālmetienu, tuvāk Latvijas klubs nepietuvojās. Tā vietā PAOK savu pārsvaru ar diezgan augstu metienu precizitāti turpināja palielināt - trešā ceturtdaļas beigās viesu vadība sasniedza jau 23 punktu (64:41). Saloniku vienības basketbolisti ne tikai veiksmīgi spēlēja uzbrukumā, bet arī aizsardzībā, jo regulāri piespieda mājinieku komandu kļūdīties. Pamatlaika izskaņā Grieķijas klubs pārsvars sasniedza jau 30 punktus.

"Ventspils" pagājušajā trešdienā viesos Klaipēdā ar 68:84 zaudēja "Neptūnas" komandai, tādējādi pārtraucot četru uzvaru sēriju šī turnīra ietvaros. Tiesa, zaudējums netraucēja iekļūt izslēgšanas turnīrā. Tikmēr ventspilnieku bijušā spēlētājā Peinera pārstāvētā PAOK ar 79:82 piekāpās Vācijas komandai Oldenburgas "Ewe Baskets".

Pirmajā aplī Salonikos ar 85:81 pārāka bija PAOK komanda, bet grieķiem toreiz nepalīdzēja tikko no savainojuma atlabušais Peiners.

Peiners iepriekšējās divas sezonas pārstāvēja tieši "Ventspili", bet jūlijā viņš pievienojās PAOK komandai, noslēdzot līgumu uz vienu gadu. Kā aģentūrai LETA atklāja basketbolists, patlaban norisinās sarunas par līguma pagarināšanu.

Ventspilnieki ar 15 panākumiem 16 cīņās ir "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) līderi, bet PAOK ar astoņām uzvarām 14 mačos ieņem ceturto vietu Grieķijas čempionātā.

Visas C apakšgrupas noslēdzošās spēles otrdien sākās vienlaicīgi. Rolanda Freimaņa pārstāvētā Turcijas komanda Ušakas "Muratbey" savā laukumā uzņēma grupas līderi Francijas vienību Vilērbānas "Asvel", Radomas "Rosa" Polijā duelējās ar Lietuvas izlases galvenā trenera Daiņus Adomaiša stūrēto "Neptūnas", bet "Ewe Baskets" savu tribīņu priekšā cīnījās ar Varēzes "Openjobmetis" no Itālijas.

Ar septiņām uzvarām 14 spēlēs "Ventspils" komanda C apakšgrupas kopvērtējumā ierindojās piektajā vietā.

FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīra otrajai kārtai jeb astotdaļfinālam uzreiz kvalificēsies piecu grupu uzvarētājas un trīs labākās otro vietu ieguvējas, taču "Ventspils" basketbolistiem noteikti būs jāpiedalās jau "play-off" pirmajā kārtā.

Savukārt kopumā izslēgšanas sacensībām kvalificēsies piecu grupu četras labākās komandas un četras labākās piekto vietu ieguvējas.

"Ventspils" savus pretiniekus izslēgšanas turnīrā uzzinās piektdien, kad Ženēvā norisināsies izloze.