Vēl viena neveiksme U-18 basketbolistus pietuvina pēdējai vietai Eiropā

Latvijas U-18 puišu basketbola izlase Slovākijā Eiropas čempionāta (EČ) pusfināla spēlē par 13.-16.vietu pirmajā ceturtdaļā iemeta vien četrus punktus, turpinājumā atguvās, tomēr ar rezultātu 55:66 piekāpās Melnkalnes vienaudžiem, līdz ar to svētdien spēkosies par priekšpēdējo vietu. Analoģisku turnīru meitenēm Latvijas U-18 izlase sestdien Ungārijā sāka ar uzvaru 71:62 pār Grieķiju.

Latvijas U-18 puišu izlase neatkarīgi no izcīnītās pozīcijas nezaudēs vietu augstākajā divīzijā, jo nākamgad varēs spēlēt ar čempionāta rīkotāju tiesībām. Latvieši cīņā par priekšpēdējo vietu tiksies ar Slovākijas un Slovēnijas pāra vājāko komandu.

Latvijas izlase maču iesāka katastrofāli, līdz pirmās ceturtdaļas vidum paliekot bešā, kamēr melnkalnieši sameta astoņus punktus. Pirmo punktu Latvijai atnesa Anrijs Miška, kurš pirmās ceturtdaļas vidū iemeta vienu no diviem soda metieniem. Turpinājumā latvieši nonāca iedzinējos ar 1:17, taču ceturtdaļas pēdējā minūtē izdevās gūt trīs punktus.

Pirmo ceturtdaļu latvieši zaudēja ar 4:19, bet otrajā ceturksnī bija iedzinējos ar 19 punktiem, taču pirmā puslaika beigās sadeldēja pretinieku pārsvaru un pārtraukumā devās ar desmit punktu deficītu (23:33). Trešajā ceturtdaļā Latvijas jaunie basketbolisti turpināja pakaļdzīšanos, un ceturkšņa priekšpēdējā minūtē komandas šķīra vairs tikai pieci punkti (41:46). Tiesa, ceturtajā ceturtdaļā neizdevās turpināt ieņemto kursu un tika ciests zaudējums ar 55:66.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 11 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Francis Gustavs Lācis, bet pa deviņiem punktiem Raineram Hermanovskim un Dāvidam Atelbaueram, kuram arī piecas bumbas zem groziem un četras rezultatīvas piespēles, kamēr ar 6+7 izcēlās Niks Niklāvs Višņēvičs.

Melnkalnes uzvaru ar 31 punktu un 12 atlēkušajām bumbām kaldināja Marko Simonovičs.

Uvja Helmaņa trenētā komanda šī čempionāta pirmajā spēlē sestdien ar 78:61 apspēlēja Slovākiju, savukārt svētdien ar 49:93 cieta pamatīgu sagrāvi pret spēcīgo Franciju, kas pērn kļuva par šīs vecuma grupas kontinenta čempioni. Tikmēr otrdien Latvijas ar 79:74 pieveica Bosniju un Hercegovinu.

Apakšgrupas turnīra noslēgumā Latvijai, Francijai, kā arī Bosnijai un Hercegovinai bija pa diviem panākumiem trīs mačos, taču savstarpējās spēlēs labāki rādītāji bija francūžiem, kuri līdz ar to bija pirmie, kamēr bosnieši ieņēma otro, bet latvieši trešo vietu, pēdējai paliekot Slovākijai.

Pēc grupu kārtas sekojošajā astotdaļfinālā latvieši sīvā cīņā ar 65:71 piekāpās Grieķijas basketbolistiem, tādējādi čempionātu turpinot mazajā ceturtdaļfinālā par devīto vietu, kurā piektdien ar 60:78 tika zaudēts arī ukraiņiem.

Pirms diviem gadiem U-16 čempionātā piedalījās tikai seši pašreizējā sastāva Latvijas U-18 izlases dalībnieki. Viņu vidū ir arī spēka uzbrucējs Anrijs Miška un centra spēlētājs Armands Berķis, kuri U-16 čempionātā spēlēja arī pērn. Savukārt Edgars Kaufmanis un Dāvids Atelbauers piedalījās pērnā gada Eiropas U-18 čempionātā, taču laukumā pavadīja maz laika.

Miška basketbola zinības apguvis Spānijā Madrides "Real" un Fuenlavradas "Montakit" klubos, kamēr Kaufmanis izcēlies Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas (LJBL) spēlēs. Savukārt Francis Lācis pērn piedalījās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) un Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rīkotajā nometnē "Basketbols bez robežām".

Galvenajam trenerim Uvim Helmanim šī ir pirmā pieredze Latvijas jaunatnes izlasēs, bet viņa palīgs Raimonds Feldmanis vairākkārt piedalījies jaunatnes čempionātos asistenta statusā, bet pērn bija U-18 izlases stūrmanis. Feldmanis jūlijā strādāja NBA Vasaras līgā Ņūorleānas "Pelicans" treneru kolektīvā.

U-18 meitenēm Latvijas izlasi grupu kārtā vēl gaida spēles pret ungārietēm un turcietēm.