Sadaļas Sadaļas

Vējonis iejūtas Basketbola savienības prezidenta lomā, aicina nevilkt «frontes līnijas»

Latvijas Basketbola savienībai (LBS) kopš nedēļas sākuma ir jauns vadītājs – bijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Kaut gan viņu amatā ievēlēja jau 21. janvārī, iepriekšējais prezidents Valdis Voins savas pilnvaras nolika pirmdien, 27. janvārī. Jaunā prezidenta viens no aktuālākajiem darbiem ir LBS valdes izveide, lai tā varētu izraudzīties jauno ģenerālsekretāru.

Basketbola savienības prezidenta vēlēšanās pagājušajā nedēļā Vējonis negaidīti pārliecinoši pārspēja savu vienīgo konkurenti Aneti Jēkabsoni-Žogotu. Kopš pirmdienas viņš oficiāli stājies jaunajā amatā, pamazām iepazīstot organizācijas ikdienas darbu un savus pienākumus. 

Latvijas Basketbola savienībā turpinās vadības maiņaMārtiņš Kļavenieks

Uzreiz pēc ievēlēšanas Vējonis piedāvāja sevis veidotajā padomē darboties abiem priekšvēlēšanu laika konkurentiem – Jēkabsonei-Žogotai un Kasparam Ciprusam. Bijusī sieviešu izlases līdere atteicās, bet Cipruss piekrita. 

Dienā, kad Basketbola savienības telpās viesojās Latvijas Radio, sanāksmju telpā pie galda aktīvi diskutēja Vējonis, Cipruss un pagaidām vēl ģenerālsekretāra amatā esošais Edgars Šneps.

Jaunais organizācijas prezidents netieši norādīja, ka būtu gatavs kā Šnepa darba turpinātāju noalgot Ciprusu.

Vējonis izsūtījis vēstuli LBS biedriem, lai viņi iesaka savus ģenerālsekretāra amata kandidātus. Viņš atzīst, ka pašlaik basketbola sabiedrība varētu būt sadalījusies divās nometnēs, tomēr mērķis strādāt basketbola labā visiem ir viens. "Nevajadzētu vilkt nekādas frontes līnijas, bet kopā strādāt," teica Vējonis. "Uz to es esmu vērsts un tā es darīšu," viņš piebilda.

Sporta federācijas prezidenta maiņa parasti saistīta ar virkni juridisku jautājumu atrisināšanu. Viena no prioritātēm vienmēr ir jaunā prezidenta parakstu tiesību apstiprināšana Uzņēmumu reģistrā. Edgars Šneps Latvijas Radio atklāja, ka tieši pie tā šobrīd tiek strādāts.

Pirmais mēģinājums LBS prezidenta paraksta tiesību apstiprināšanā sīku nianšu dēļ bijis neveiksmīgs, bet tas organizācijas darbu neietekmē, teica Šneps. Viņš uzsvēra, ka ir svarīgi nokomplektēt LBS komisijas, bet

jaunajai valdei viens no prioritārajiem uzdevumiem būs ģenerālsekretāra izraudzīšana.

Šneps prognozē, ka LBS ģenerālsekretāra amatā varētu darboties vēl 3-4 mēnešus. 

Vējonis nebūšot tas vadītājs, kurš ienāks organizācijā ar savu jauno slotu, kas tīri visu līdzšinējo aizslaucīs. Pagaidām savienības birojā turpinās strādāt visi līdzšinējie darbinieki. Tiesa, viņš turēšot savu priekšvēlēšanu solījumu un pieprasīšot organizācijā veikt auditu.

Pašlaik vēl tikai topošajās LBS komisijās Vējonis iecerējis iesaistīt arī savus vēlēšanu laika pretiniekus, proti, 3x3 basketbola komisijā uzaicinot darboties Raimondu Elbakjanu, kurš bija Jēkabsones-Žogotas komandā. Vējonis atzīst, ka pārliecinājies par intrigu esamību arī sportā. 

Pirmā jaunās padomes sēde paredzēta 18. februārī. Paralēli visi Basketbola savienības biedri aicināti aktīvi ieteikt savus kandidātus darbam komisijās, kā arī cilvēkus, kuri būtu piemēroti ģenerālsekretāra amatam.

Šneps un Vējonis vienojušies par tikšanos klātienē vismaz reizi nedēļā, lai darbi raiti ritētu uz priekšu. Par bijušā Valsts prezidenta sekmēm jaunajā amatā varēsim spriest pēc valdes izveides un jaunā ģenerālsekretāra iecelšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Basketbols
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt