«VEF Rīgas» basketbolisti nenotur aizsardzību un zaudē VTB līgā

"VEF Rīga" ar caurumainu aizsardzību ceturtdien mājās cieta neveiksmi 76:84 pret Baltkrievijas kluba Minskas "Cmoki" basketbolistiem VTB vienotajā līgā, liecina rīkotāju informācija. Galvenā trenera Karlosa Frades vadītā Latvijas komanda turnīrā ir guvusi vienu uzvaru piecās spēlēs.

Jānis Bērziņš "VEF Rīgai" bija rezultatīvākais ar 17 punktiem, Fransisko Kruss iekrāja 11 punktus, bet pa 10 punktiem bija Keneta Smita un Ludviga Hakansona rēķinā. Uzvarētājiem līderis ar 27 punktiem bija Entonijs Hiljards.

"VEF Rīga" nesekmīgā darbība aizsardzībā ļāva Minskas komandai pirmajā puslaikā nostiprināties vadībā, bet pēdējo ceturtdaļu sākt ar 19 punktu pārsvaru (69:50). Pēdējā ceturksnī izdevās samazināt rezultāta starpību, bet ne pacīnīties par uzvaru.

Viesi pārliecinoši darbojās pie sava groza, turklāt otro ceturtdaļu sāka ar astoņu punktu izrāvienu un nodrošināja vadību ar 13 punktiem (25:12). Vefiešu centieni spēlēt agresīvi un kāpināt tempu palīdzēja uz brīdi rezultāta starpību samazināt, tomēr robi aizsardzībā ļāva pretiniekiem turēties drošā vadībā. Turklāt uzbrukumā mājinieki meta lielākoties tikai no distances ar pieticīgu trāpījumu procentu, kas palīdzēja "Cmoki" puslaika beigās iegūt 16 punktu pārsvaru (32:48).

Trešajā ceturksnī viesi pārsniedza 20 punktu pārsvaru (57:36), kas būtiski nesaruka arī līdz pēdējam pārtraukumam. Ar paļaušanos uz veiksmi trīspunktniekos "VEF Rīga" izdevās būtiski pietuvoties, un trīs minūtes pirms spēles beigām rezultāta starpība sadila līdz 10 punktiem (71:81), tomēr vēl vairāk sadeldēt "Cmoki" pārsvaru izdevās jau pārāk vēlu.

Nākamo spēli VTB līgā "VEF Rīga" aizvadīs 31.oktobrī Čehijā pret "Nymburk". VTB līgā 16 komandas līdz aprīlim regulārajā sezonā izspēlēs divus apļus, bet astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.