«VEF Rīgai» uzvara pār Jūrmalas klubu ļauj pakāpties uz otro vietu apvienotajā līgā

"VEF Rīga" trešdien mājās ar 81:59 pārspēja "Betsafe/Jūrmala" vienību Latvijas-Igaunijas apvienotās basketbola līgas spēlē un pakāpās uz otro vietu turnīra tabulā, liecina rīkotāju informācija.

Uzvarētājiem 17 punktus iekrāja Mareks Mejeris, bet 16 punkti bija Stīva Zeka rēķinā. Jūrmalniekiem rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Lauris Blaus.

Rīdziniekiem pirmajā puslaikā neizdevās veikt lielāku atrāvienu un garajā pārtraukumā mača favorīti devās ar sešu punktu vadību (39:33). Toties trešā ceturkšņa pēdējās trijās minūtēs "VEF Rīga" guva 10 punktu pēc kārtas un izrāvienu turpināja arī pēc pēdējā pārtraukuma. Jūrmalnieki punktu gūšanu atsāka, kad viņu pretinieki jau bija vadībā ar 23 punktiem (68:45).

Turnīra vicelīderiem  "VEF Rīgai" ir 13 uzvaras 15 spēlēs, savukārt pirmo pozīciju ieņem vienu uzvaru vairāk guvusī BK "Ventspils". Tiesa, līderus var panākt Tallinas "Kalev/Cramo", kam 13 spēlēs ir 12 uzvaras.

Apvienotajā līgā Latviju pārstāv BK "Ventspils", “VEF Rīga”, BK “Jūrmala”, BK “Ogre”, “Latvijas Universitāte”, “Jēkabpils/SMScredit.lv”, BK “Liepāja” un “Valmiera Glass/ViA". Septiņi Igaunijas klubi ir "Kalev/Cramo", "Tartu Ulikool”, “Rapla”, “Parnu Sadam”, “Valga/Valka”, "Tal Tech" un “Kalev/TLU”.

Pamatturnīrā līdz 23. martam komandas izspēlēs divus apļus. Astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas sāksies marta beigās. Savukārt 5. un 6. aprīlī notiks finālčetrinieka spēles.

Pēc apvienotās līgas sacensību noslēguma 10. aprīlī sāksies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs, kurā piedalīsies sešas labākās komandas pēc Latvijas–Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem.