«VEF Rīgai» neizdodas apturēt Maskavas CSKA basketbolistus

Latvijas vicečempioni "VEF Rīga" pirmdien ar 72:87 VTB vienotajā līgā zaudēja vienam no spēcīgākajiem basketbola Eirolīgas klubiem Maskavas CSKA. Pēc neveiksmīga pirmā puslaika laukuma saimnieki "Arēnā Rīga" sasparojās, tomēr par uzvaru spēles beigu daļā pacīnīties neizdevās.

"VEF Rīgai" Džeralds Robinsons guva 18 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, bet 14 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles bija Jāņa Timmas rēķinā. Bamba Fals zaudētāju sastāvā izcēlās ar 12 punktiem, turpretim CSKA rezultativitātes līderis ar 20 punktiem bija Andrejs Voroncevičs.

Ne pirmo reizi sezonā "VEF Rīgai" neveiksmīgs izvērtās pirmais puslaiks. CSKA cīņu sāka ar iegūtu 11:2 pārsvaru, bet otrās ceturtdaļas sākumā pēc pamatīga 16:2 atrāviena panāca spēlē iespaidīgāko vadību ar 23 punktiem (35:12).

Taču cīņas gaita mainījās trešajā ceturtdaļā, kad laukuma saimnieki rezultatīvi darbojās uzbrukumā un piespieda titulētos pretiniekus panervozēt. Rezultāta starpība arvien sadila, līdz nepilnas divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Robinsons ar diviem soda metieniem sadeldēja deficītu līdz sešiem punktiem (50:56). CSKA tomēr spēja līdz pēdējās ceturtdaļas sākumam atjaunot 10 punktu pārsvaru, bet pēc pārtraukuma viesi jau nodrošināja vadību ar 17 punktiem (73:56). Lai gan mājinieki vēl vairākas reizes pietuvojās līdz 10 punktiem, CSKA cīņas beigas aizvadīja pārliecinoši.

Kājas muskuļa savainojuma dēļ "VEF Rīgas" sastāvā nebija Ingus Jakoviča.

Septiņās spēlēs VTB līgā "VEF Rīgai" trīs uzvaras un četri zaudējumi, savukārt Maskavas CSKA rēķinā ir sešas uzvaras septiņās spēlēs. VTB līgas regulārajā čempionātā 16 klubi izspēlēs divus apļus, ar katru pretinieku tiekoties mājās un viesos.

VEF Rīgai" arī nākamās divas spēles būs pret spēcīgiem Krievijas klubiem. Eiropas kausa izcīņā trešdien "Arēnā Rīga" viesosies Maskavas apgabala "Himki", bet svētdien jau izbraukumā gaidīs cīņa pret Eirolīgas klubu Kazaņas "Unics" VTB līgā.