«VEF Rīga» VTB līgas spēlē gūst pārliecinošu uzvaru pār «Astana»

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” pirmdien noslēdzošajā VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mājas spēlē ar 89:77 uzvarēja “Astana” vienību, liecina organizatoru informācija.

“VEF” jau no spēles sākuma bija vadībā, un pēc puslaika pārtraukumā aizgāja ar 14 punktu pārsvaru – 34:20. Tālākajā spēles gaitā “Astana” gan samazināja punktu starpību, bet panākt izlīdzinājumu vairs nespēja.

Rīdzinieku rindās rezultatīvākais bija Kents Brauns, sametot 19 punktus, 13 punktus pievienoja Mareks Mejeris, bet 12 - Alekss Peress.

Savukārt "Astanas" sastāvā ar 19 punktiem izcēlās Džastins Kārters, bet Malkolms Grants pievienoja 19.

Šobrīd "VEF Rīga" ar 23 spēlēs gūtām astoņām uzvarām ir turnīra tabulas astotajā vietā. Taču cīņa par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs ir ļoti sīva, bet šī uzvara pār "Astana" bija ļoti svarīga, lai saglabātu izredzes.

Noslēdzošo regulārās sezonas spēli rīdzinieki aizvadīs 5. maijā Minskā, cīnoties pret vietējo "Cmoki".

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē tās pašas 13 komandas, kas iepriekšējā sezonā, aizvadot divu apļu turnīru, bet pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties "play-off" cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kazahstānas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala "Himki" vienību.

Septiņās no astoņām iepriekšējām Vienotās līgas sezonām par čempioni kronēta CSKA, bet 2011.gadā uzvarēja "Himki".