"VEF Rīga" viesos zaudē Kauņas "Žalgiris" basketbolistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

"VEF Rīga" sestdien VTB vienotās līgas spēlē viesos ar 71:86 zaudēja Kauņas "Žalgiris" basketbolistiem.

Viesu komandā rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Vils Daniels, bet Kristaps Janičenoks un Donats Zavacks guva pa astoņiem punktiem. Mājinieku rindās ar 14 punktu guvumu izcēlās Dariušs Lavrinovičs, bet 12 punktus sameta Mindaugs Kuzminsks.

Uz Kauņu slimības dēļ nedevās "VEF Rīga" garā gala spēlētājs Kaspars Bērziņš, bet Latvijas čempionu rindās debitēja Džastins Hamiltons, kurš guva septiņus punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas zem groziem.

Spēles pirmā daļa aizritēja līdzīgā cīņā un pēc pirmās ceturtdaļas "VEF Rīga" atradās vadībā ar 21:19. Laukuma saimnieki lielāku atrāvienu veikt izdevās otrās ceturtdaļas beigās, kad ar Marko Popoviča precīziem metieniem ieguva septiņu punktu pārsvaru 44:37.

Pēc pārtraukuma mājinieki pārsvaru vēl vairāk palielināja, sasniedzot 19 punktu pārsvaru (63:44), taču tuvojoties ceturtdaļas beigām "VEF Rīga" starpību spēja krietni samazināt (60:68). Taču pēdējo desmit minūšu laikā lauzt cīņas gaitu rīdziniekiem neizdevās un mājinieki svinēja drošu uzvaru ar 86:71.

"VEF Rīga" piedzīvoja piekto zaudējumu 14 spēlēs, taču jau ir nodrošinājuši vietu izslēgšanas spēlēs, jo turnīra tabulā B grupā ieņem ceturto vietu. Savukārt "Žalgiris", par kura finansiālām grūtībām pēdējās dienās vēstījuši mediji, izcīnīja 13. uzvaru 14 mačos, saglabājot pirmo vietu B grupā.

Nākamā spēle rīdziniekiem būs ļoti svarīga, jo otrdien "Arēnā Rīga" Eiropas kausa izcīņas mačā jāuzņem Spānijas klubs "Valencia". Uzvara Latvijas klubam nodrošinās vietu Eiropas kausa izslēgšanas spēlēs.