Latvijas futbola Virslīga. FK "Jelgava" - "Riga FC"

Kas jāmaina Latvijas sportā? - Tautas sporta finansēšanā trūkst redzējuma

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - BK "Ventspils"

«VEF Rīga» uzveic principiālos pretiniekus BK «Ventspils» basketbolistus

Valsts čempionvienība "VEF Rīga" sestdien mājās ar 96:93 uzvarēja BK "Ventspils" vienību Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēlē, liecina rīkotāju informācija.

Uzvarētājiem 21 punktu guva Aigars Šķēle, bet 16 punktus spēlē pret savu bijušo komandu pievienoja Mārcis Vītols. Ventspilniekiem ar 31 punktu izcēlās kapteinis Māris Gulbis, savukārt Arturs Ausējs nodrošināja 23 punktu guvumu.

"VEF Rīga" ne brīdi spēlē nebija iedzinējos, tomēr Ventspils komanda allaž spēja likvidēt mājinieku lielāku pārsvaru. Otrās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieki pēc Aleksandra Madsena trīspunktu metiena panāca 17 punktu vadību (40:23), taču trešā ceturkšņa vidū BK "Ventspils" pietuvojās līdz trīs punktu deficītam (62:65). Pēdējās ceturtdaļas sākumā "VEF Rīgai" bija 13 punktu pārsvars, tomēr pēdējās minūtēs viesi vairākkārt pietuvojās viena precīza metiena attālumā.

Izšķirošo trīspunktu metienu pēdējā uzbrukumā izpildīja Gulbis, bet bumba lidoja mājinieku grozam secen.

Šķēle pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka "VEF Rīga" ļāva pretiniekiem ieskrieties un sajust pārliecību, tādēļ cīņas beigas bija grūtas. Uzvara ir uzvara, bet kļūdu labošanā ir jāpiestrādā, piebilda uzvarētāju rezultatīvākais spēlētājs.

"VEF Rīga" turnīra tabulā nostiprinājās līderpozīcijās, bet "Ventspils" noslīdēja uz 3. vietu.

Dienas otrā spēlē BK "Liepāja" ar 88:86 viesos pārspēja "Valmiera Glass/VIA" basketbolistus.

Pirmo sezonas daļu pēc divu apļu izspēles paredzēts noslēgt 5.decembrī, Latvijas klubiem pandēmijas risku dēļ aizvadot tikai savstarpējas spēles. Savukārt 9.decembrī iecerēts turpināt sezonu, Latvijas komandām jau aizvadot spēles pret Igaunijas klubiem. Ja epidemioloģiskā situācija nebūs labvēlīga, Latvijas komandas turnīru turpinās ar savstarpējām spēlēm.