Latvijas – Igaunijas basketbola līga. BK "Ventspils" - Rakveres ''Tarvas''

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Latvijas – Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" 86:84 Tallinas "Kalev"

«VEF Rīga» uzveic «Kalev/Cramo» basketbolistus Latvijas–Igaunijas līgas startā. Svarīgākie notikumi

Abu valstu čempionu cīņā "VEF Rīga" piektdien mājās ar 86:84 uzveica "Kalev/Cramo" basketbolistus sezonā pirmajā spēlē Latvijas–Igaunijas basketbola līgā.

Uzvarētājiem 19 punktus guva Kristers Zoriks, savukārt 15 pievienoja Devondriks Volkers punktus. "Kalev/Cramo" ar 27 punktu guvumu izcēlās Devions Berijs.

Pirmajā puslaikā "VEF Rīga" iekrāja 20 punktu pārsvaru, toties spēles otrajā pusē viesi atjaunoja intrigu un priekšpēdējā minūtē panāca neizšķirtu. Izšķirošajās epizodēs aukstasinīgāk tomēr nospēlēja laukuma saimnieki, sezonu sākot ar uzvaru.

Ātra darbība uzbrukumā un precīzi tālmetieni palīdzēja "VEF Rīgai" septiņarpus minūtēs iekrāt astoņu punktu pārsvaru (24:16). Savukārt viesu centieni uzbrukt no distances pēc "VEF Rīga" spēlētāju pretdarbības bija neprecīzi un pirmajā pārtraukumā laukuma saimnieki devās ar deviņu punktu vadību (28:19).

Arī pirmā puslaika turpinājumā Igaunijas komandas uzbrukumi iestrēga mājinieku aizsardzībā, turpretim "VEF Rīga" ātros uzbrukumos audzēja pārsvaru, pēc Ronalda Karija metiena no groza apakšas panākot jau 42:22. "Kalev/Cramo" puslaikā izdarīja 18 trīspunktu metienus, no kuriem trāpīja tikai četrus. Garajā pārtraukumā "VEF Rīga" devās ar 17 punktu pārsvaru (48:31).

Intervija ar Kristeru Zoriku

Astoņus punktus puslaikā guvušais Zoriks pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komanda labi sāka spēli, tomēr viņš pauda pārliecību, ka cīņas turpinājums nebūs tik vienkāršs. Par svarīgu uzdevumu komandai Zoriks nosauca tempa turēšanu un labāku darbību cīņā par atlēkušajām bumbām.

Intervija ar Akseli Vairogu

Savukārt "Kalev/Cramo" trenera palīgs Akselis Vairogs uzsvēra, ka Igaunijas komandai mača turpinājumā jāspēlē agresīvāk un otrajā puslaikā vajadzīga cita attieksme, jo nevar paļauties tikai uz pretinieku kļūdām.

Intervija ar Dāvi Čoderu

"VEF Rīga" trenera palīgs Dāvis Čoders tikmēr norādīja, ka komandai jāturpina cīnīties aizsardzībā un labāk jākontrolē atlēkušās bumbas pie sava groza.

Atsākot spēli, "Kalev/Cramo" izdevās saasināt cīņas gaitu un septiņās minūtēs sadeldēt iztrūkumu līdz septiņiem punktiem (55:62). Mājiniekiem nervozākā trešās ceturtdaļas izskaņā Džalena Reilija trāpīts trīspunktu metiens ļāva atgūt deviņu punktu pārsvaru (70:61).

"Kalev/Cramo" ar labu aizsardzību un efektīvu darbību uzbrukumā pakaļdzīšanos turpināja pēdējā ceturksnī un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieku pārsvars sadila līdz minimumam (76:75). Viesi tika līdz brīviem metieniem no groza apakšas un pusotru minūti pirms spēles beigu svilpes panāca izlīdzinājumu (79:79).

Zorika rezultatīvs caurgājiens un Karija noslēgts ātrs pretuzbrukums spēles galotnē tomēr ļāva uzvaru svinēt "VEF Rīga" basketbolistiem.

Intervija ar Devondriku Volkeru

Volkers pēc spēles intervija Latvijas Televīzijā teica, ka tāds ir basketbols, kas ilgst 40 minūtes, tādēļ liels pārsvars pirmajā puslaikā vēl neko nenozīmē. Volkers uzsvēra, ka "VEF Rīga" nešaubījās par pretinieku apņēmīgo noskaņojumu otrajā puslaikā.

Intervija ar Ojāru Siliņu

Savukārt trīs punktus Igaunijas komandā guvušais Ojārs Siliņš atzina, ka "Kalev/Cramo" drausmīgi sāka maču, un to apliecina pirmajā ceturtdaļā ielaistie 28 punkti, kas radīja problēmas visai spēlei. Siliņš saskata nepieciešamību progresēt gan pašam, gan visai komandai.

Intervija ar Jāni Gailīti

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis uzvarētājus pēc mača kritizēja par lēnāku spēli pēc iegūta pārsvara, ko pretinieks izmantoja. Gailītis sagaida, ka "VEF Rīga" vairāk spēlēs savu spēli, tik daudz neskatoties uz rezultātu. Notikumi laukumā apliecināja, ka lēna spēle nav "VEF Rīgai" parocīga, piebilda Gailītis.

Intervija ar Robertu Štelmaheru pirms spēles

"Kalev/Cramo" galvenais treneris Roberts Štelmahers pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka katrs pretinieks ir savādāks un komandai jāspēj pielāgot savas spēcīgākās puses pret ikvienu sāncensi. Viņš arī uzsvēra, ka nedrīkst dot "VEF Rīgai" iespēju gūt uzbrukumos ātrus punktus.

Intervija ar Gati Jahoviču

"VEF Rīga" prezidents Gatis Jahovičs intervijā Latvijas Televīzijā priecājās par īstu basketbola gaisotni līdzjutēju piepildītajās tribīnēs Olimpiskajā sporta centrā. Viņš arī izskaidroja leģionāru sastāva mainību, atzīstot, ka labi sezonu nospēlējušu ārzemju basketbolistu klubs vairs nevar atļauties, bet pēc spēlētājam viduvējas vai sliktas sezonas pats klubs parasti vairs nevēlas sadarbību turpināt.

Igauniju turnīrā pārstāv astoņi klubi, bet Latviju – sešas vienības. Līdzās "VEF Rīga" spēlē arī BK "Liepāja", BK "Ogre", BK "Ventspils", "Latvijas Universitāte" un "Valmiera Glass/ViA".

BK "Ventspils" pārspēj Rakveres "Tarvas" basketbolistus

Ar uzvaru sezonu piektdien sāka BK "Ventspils", kas mājās ar 89:67 uzveica Rakveres "Tarvas" basketbolistus.

Regulārajā sezonā 14 komandas līdz 20. martam izspēlēs divus apļus. Astoņas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet uzvarētāju paredzēts noteikt finālčetrinieka turnīrā.