«VEF Rīga» un BK «Ventspils» basketbolisti zaudē FIBA Eiropas klubu turnīros

"VEF Rīga" otrdien Čehijā ar 56:75 zaudēja mājiniecei "Nymburk" Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas spēlē, turpretim BK "Ventspils" zemāka ranga turnīrā mājās ar 78:81 piekāpās Ainara Bagatska vadītajam Ukrainas klubam BC "Kyiv" un cieta turnīrā pirmo neveiksmi, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas čempioni "VEF Rīga" 10 spēlēs grupā ir guvuši tikai vienu uzvaru un nepretendē pacīnīties par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Čehijā "VEF Rīgai" 12 punktus guva Kristijans Krajina, savukārt Roberts Stumbris pievienoja 11 punktus. "Nymburk" ar 14 punktiem izcēlās Zeks Henkinss. Pēc spēkos līdzvērtīgas pirmās ceturtdaļas "VEF Rīga" neveiksmīgi nospēlēja pirmā puslaika beigas un arī pēc pārtraukuma gandrīz piecas minūtes palika bez punktu guvuma, kas ļāva mājiniekiem iekrāt izšķirošu 22 punktu vadību (50:28).

Čempionu līgā spēles astoņu komandu grupā noslēgsies februārī. Pa četrām labākajām četru grupu komandām iekļūs izslēgšanas pirmajā kārtā, bet pārējām vienībām turnīrs būs beidzies.

Savukārt BK "Ventspils" cieta pirmo zaudējumu trijās spēlēs otrās kārtas grupā, bet saglabā labas izredzes uz ceturtdaļfinālu Eiropas kausa izcīņā.

Ventspilniekiem rezultatīvākais bija 14 punktus guvušais Ronalds Zaķis, bet Klāvs Čavars pievienoja 12 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. Ukrainas komandā 18 punkti bija Kindala Hila rēķinā.

Spēles lielāko daļu ventspilnieki bija vadībā un līdz trešās ceturtdaļas vidum sasniedza mačā maksimālo 10 punktu pārsvaru (53:43), tomēr cīņā par uzvaru izšķirošie notikumi risinājās mača galotnē. Minūti pirms beigu svilpes bija neizšķirts 75:75. Kaufmanis sekundi pirms spēles beigām vēl izmeta tālu trīspunktnieku, kas gan nebija precīzs, un mājinieki palika zaudētājos ar trīs punktu deficītu.

Eiropas kausa izcīņā ceturtdaļfinālā iekļūs pa divām spēcīgākajām komandām no katras otrās kārtas grupas.