«VEF Rīga» un BK «Ogre» arvien gūst uzvaras Latvijas-Igaunijas basketbola līgā

"VEF Rīga" un BK "Ogre" basketbolisti sestdien turpināja krāt uzvaras Latvijas-Igaunijas līgā, abām komandām turnīru turpinot bez zaudējumiem, liecina organizatoru informācija. "VEF Rīga" ar 83:56 uzveica Tartu augstskolu, savukārt BK "Ogre" mājās ar 102:68 pārspēja BK "Liepāja" basketbolistus.

(papildināts pēc dienas visu spēļu noslēguma)
Spēlē Tartu rīdzinieku uzvara nebija apdraudēta un viesi pēc pirmajām minūtēm turējās vadībā visu mača laiku. Rezultatīvākais "VEF Rīgai" bija 20 punktu guvušais Artūrs Kurucs, bet 19 punktus pievienoja Roberts Stumbris, kurš arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas. Mājiniekiem ar 21 punkta guvumu izcēlās Roberts Valge.

Savukārt Ogrē uzvarētājiem 18 punktus guva Džeimss Beitmons, kā arī deviņus punktus pievienoja Kaspars Bērziņš, kurš iepriekš vairākas spēles aizvadīja Krievijas klubā Saratovas "Avtodor". Liepājniekiem 19 punktus nodrošināja Eduards Hāzners.

BK "Jūrmala" - Raplas "Avis Utilitas" spēles apskats

Uzvaru izcīnīja arī BK "Jūrmala", kas mājās ar 70:52 uzveica Raplas "Avis Utilitas" vienību. Jūrmalas komandā ar 14 punktiem izcēlās Uģis Pinete.

Pirmajā puslaikā nebija skaidrs, kura komanda Jūrmalā nosaka spēles gaitu. Ja pirmajās minūtēs, pateicoties trāpīgiem tālmetieniem vadībā izvirzījās viesi, tad jau pēc piecām minūtēm aina laukumā un uz tablo rādīja ko pretēju. Otrajā ceturtdaļā jau atkal priekšā bija Igaunijas klubs. Tomēr tās pašas ceturtdaļas beigās “Jūrmalas” basketbolisti atkal pārņēma vadību un šoreiz jau uz ilgu laiku. Puslaiku mājinieki jau pabeidza ar solīdu handikapu 50:39. Pēc pārtraukuma laukuma saimnieki ieguva arī 20 punktu pārsvaru, lielā mērā izšķirot spēles likteni. “Raplas” vienībai neko mainīt tā arī neizdevās.

Vēlāk sestdien "Valmiera Glass/ViA" savā laukumā ar 100:86 uzveica "Valga-Valka" basketbolistus. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 29 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm bija Edmunds Elksnis.

Savukārt dienas pēdējā spēlē "Latvijas Universitāte" Rīgā ar 78:86 zaudēja Igaunijas klubam Rakveres "Tarvas". Mājiniekiem 15 punktus nodrošināja Renārs Birkāns.

Turnīra līdere ar 12 uzvarām ir BK "Ogre", kam seko vienu panākumu mazāk guvusī "VEF Rīga".

Latvijas-Igaunijas līgā spēlē septiņi Latvijas klubi un astoņas Igaunijas vienības. Līdz 22.martam turnīrā izspēlēs divus apļus un astoņas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā. Pēc Latvijas-Igaunijas līgas uzvarētāju noteikšanas vēl notiks izslēgšanas turnīri abu valstu nacionālajos čempionātos.