«VEF Rīga» Ukrainā gūst pirmo uzvaru VTB līgā

"VEF Rīgas" basketbolisti svētdien viesos Ukrainā sīvā cīņā ar 67:60 uzveica Mariupoles "Azovmaš" un izcīnīja sezonā pirmo uzvaru VTB vienotajā līgā, liecina rīkotāju informācija. Trijās spēlēs turnīrā Latvijas čempioniem ir viens panākums.

Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Kenans Bajramovičs ar 17 punktiem un 12 izcīnītām atlēkušajām bumbām, savukārt pa 12 punktiem iekrāja komandas kapteinis Kristaps Janičenoks un uz pārbaudes laiku piesaistītais Deriks Nikss, kurš savāca arī 12 atlēkušās bumbas. "Azovmaš" rezultativitātes līderis Kolmens Kolinss guva 17 punktus.

Abas komandas daudz kļūdījās spēles sākumā, gan neprecīzi uzbrūkot, gan neveiksmīgi veidojot sadarbības. "Azovmaš" otro ceturtdaļu sāka ar viena punkta pārsvaru (15:14), turklāt "VEF Rīgai" pagalam neveicās tālmetienos. Laukuma saimnieki panāca deviņu punktu pārsvaru (27:18), tomēr līdz puslaika beigām viesi, spēlējot ātrākā tempā, pietuvojās līdz divu punktu deficītam (30:32).

Otrā puslaika sākumā "VEF Rīga" piespieda laukuma saimniekus biežāk pārkāpt noteikumus un spēja realizēt soda metienus, kas ļāva pārņemt vadību un panākt 45:37. Savukārt mājinieki atbildēja ar desmit punktu izrāvienu un atkal bija priekšā. "VEF Rīga" uzvaru nodrošināja dzelžaini aizvadītās pēdējās piecās minūtēs, kad neļāva pretiniekiem gūt nevienu punktu un no piecu punktu deficīta panāca 67:60.

VTB līgā "VEF Rīga" sezonā pirmajās spēlēs mājās zaudēja Minskas "Cmoki" (83:89) un Maskavā piekāpās CSKA (63:80). Nākamā spēle "VEF Rīgai" būs trešdien Eiropas kausa izcīņā viesos pret Tallinas "Kalev/Cramo".