«VEF Rīga» sīvā cīņā zaudē arī otrajā VTB līgas ceturtdaļfināla mačā

Latvijas vicečempione "VEF Rīga" trešdien VTB Vienotās līgas ceturtdaļfināla sērijas otrajā mačā viesos sīvā cīņā zaudēja Jāņa Timmas pārstāvētajai Sanktpēterburgas "Zeņit" komandai, nonākot neveiksmes attālumā no fiasko visā sērijā. Latvijas vicečempioni cieta neveiksmi ar rezultātu 74:79, sērijā līdz trīs uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-2.

Latvijas kluba labā Mārtiņš Meiers guva 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr Kristofers Ričards izcēlās ar 11, bet Mareks Mejeris desmit punktiem. Mājinieku rindās pa 20 punktiem sameta Ārons Vaits un Raiens Tūlsons, kamēr Timma "Zeņit" pūrā deva astoņus punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Lielāko pirmā puslaika daļu vadībā bija rīdzinieki, kuri pirmās ceturtdaļas pēdējā minūtē spēja izvirzīties vadībā ar 16:7, savukārt pēc 12.nospēlētām minūtēm viesi bija priekšā ar 24:15. Tomēr pēc tam "Zeņit" guva astoņus punktus pēc kārtas, vēl pēc brīža panākot neizšķirtu 26:26, savukārt pusotru minūti pirms atpūtas jau esot vadībā ar 37:33. Tomēr rīdzinieki puslaika beigās spēja atjaunot neizšķirtu 39:39.

Savukārt trešajā ceturtdaļā vadību pārņēma "Zeņit", 27.minūtē izvirzoties vadībā ar 53:44. Pēdējā spēles nogrieznī viesi gan spēja atjaunot neizšķirtu 61:61, tomēr lauzt cīņas gaitu "VEF Rīga" basketbolistiem neizdevās. Tūlsons ar tālmetienu un pustālo metienu, kā arī Timma ar bumbas triecienu grozā no augšas panāca 68:63, beigās mājiniekiem pārsvaru nosargājot. Tiesa, 70 sekundes pirms beigām viesi zaudēja vien ar 74:77, tomēr savus metienus netrāpīja Ričards un komandas kapteinis Jānis Blūms, kamēr "Zeņit" komandas uzvarai punktu pielika Timma ar vēl vienu "slam dunk".

Sērijas līdz trim uzvarām pirmais mačs risinājās pirmdien, rīdziniekiem viesos zaudējot ar 81:93. "VEF Rīga" sastāvā rezultatīvākais ar 16 punktiem bija komandas kapteinis Jānis Blūms, bet Timma uzvarētāju labā guva deviņus punktus.

Pēc šī mača rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailītis kārtējo reizi kritizēja komandas soda metienu precizitāti, paužot, ka pat Šakils O'Nīls tos neizpildīja tik slikti, jo "VEF Rīga" basketbolisti realizēja vien 13 no 30 mēģinājumiem. Tāpat Gailītis norādīja, ka būtisks bijis pretinieku veikums uzbrukumā izcīnītajās atlēkušajās bumbās ("Zeņit" pie atkārtotām uzbrukuma iespējām tika 17 reizes).

Sērijas trešais duelis sestdien ieplānots "Arēnā Rīga", bet ceturtais mačs, ja būs nepieciešams, Rīgā tiks aizvadīts nākamajā pirmdienā.

Uzreiz pēc šīs sērijas "VEF Rīga" sāks arī "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sēriju, pagājušā gada fināla atkārtojumā cenšoties revanšēties "Valmiera"/ORDO komandai. Ja Vienotās līgas sērija noslēgsies pēc trīs spēlēm, tad LBL pusfināla pirmā cīņa tiks aizvadīta 9.maijā.

"VEF Rīga" komanda regulārajā sezonā izcīnīja septīto vietu un Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā iekļuva vien otro reizi vēsturē, kamēr "Zeņit" bija regulārās sezonas otrā labākā komanda, izcīnot 21 panākumu 24 mačos. Sanktpēterburgas vienība Vienotajā līgā nav zaudējusi jau kopš decembra vidus, triumfējot 17 spēlēs pēc kārtas.

Regulārajā turnīrā abas komandas tikās divas reizes, uzvaras gūstot "Zeņit" vienībai. Vispirms oktobrī tā savā laukumā bija pārāka ar 90:76, kamēr pēc tam februārī Rīgā Sanktpēterburgas klubs izcīnīja panākumu ar 82:73.

"Zeņit" komandas sastāvā ir saspēles vadītājs Stefans Markovičs, kurš pērnajā vasarā Serbijas valstsvienības sastāvā kļuva par olimpisko vicečempionu, kā arī Malagas "Unicaja" komandā guva ULEB Eirolīgas pieredzi. Patlaban Markovičs ir viens no vadošajiem Vienotās līgas spēlētājiem, atrodoties otrajā vietā rezultatīvo piespēļu kategorijā.

Tikmēr "Zeņit" labākais punktu guvējs ir galvenā trenera Vasilija Karasjova dēls Sergejs Karasjovs, kurš uzskatāms par vienu no labākajiem jaunās paaudzes Krievijas basketbolistiem. Pirms tam Karasjovs trīs gadus pavadīja Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA).

Savukārt "Zeņit" vienības kapteinis Timma regulārajā sezonā Vienotajā līgā vidēji iemeta 13,6 punktus, savāca 4,0 atlēkušās bumbas un izpildīja 2,6 rezultatīvas piespēles. Savukārt ULEB Eiropas kausā latvietim deviņos mačos caurmērā bija 12,6 punkti, 4,7 atlēkušās bumbas un 4,1 rezultatīva piespēle.

Kā pagājušajā nedēļā vēstīja spāņu mediji, Timma tuvākajā laikā varētu noslēgt līgumu ar ULEB Eirolīgas dalībnieci Vitorijas "Baskonia" no Spānijas.

Regulārajā sezonā starp labākajiem iekļuva arī vairāki "VEF Rīga" spēlētāji - ceturtais labākais punktu guvējs bija Jānis Blūms (vidēji spēlē 17,9 punkti), Mareks Mejeris bija devītais atlēkušajās bumbas (6,6), bet Abduls Gadijs - astotajā vietā rezultatīvajās piespēlēs (5,0).

"VEF Rīga" klubs Vienotās līgas sacensībās piedalās jau astoto sezonu pēc kārtas, bet izslēgšanas turnīram tā līdz šim vienīgo reizi bija kvalificējusies 2012./13.gada sezonā, kad vispirms uzveica Astanas "Tigers" basketbolistus, bet ceturtdaļfinālā trīs reizes pārliecinoši zaudēja Maskavas apgabala "Himki".