«VEF Rīga» salūst trešajā ceturtdaļā un zaudē spēcīgajai «Unics» vienībai

Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" VTB Vienotās līgas mačā sestdien savā laukumā ar rezultātu 69:81 (16:16, 16:24, 16:24, 21:17) zaudēja spēcīgajai Kazaņas "Unics" komandai.

"VEF Rīga" šosezon Vienotajā līgā startējusi nesekmīgi, 11 mačos izcīnot tikai vienu uzvaru, kas Jāņa Gailīša trenētajai komandai dod pēdējo vietu 13 vienību vidū. Līdz regulārā čempionāta beigām rīdziniekiem jāaizvada vēl 13 mači, bet kopvērtējuma pirmais astotnieks atrodas trīs uzvaru attālumā.

"VEF Rīga" rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija meksikānis Alekss Peress, 13 punktus guva Kaspars Vecvagars, bet ar 11 punktiem atzīmējās Artis Ate. Zem groza labi cīnījās Iļja Gromovs un Mareks Mejeris, kuri iekrāja pa 11 un astoņām atlēkušajām bumbām.

Tikmēr pretiniekiem pa 17 punktiem iemeta amerikānis Džamars Smits un Gabonas centra spēlētājs Stefāns Lasms.

Spēles pirmajā pusotrā minūtē komandas izcēlās ar vairākiem neprecīziem metieniem, mača rezultātu otrajā minūtē atklājot Gromovam. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Kaspars Bērziņš ar trīspunktu gājienu panāca jau sešu punktu handikapu (13:7). Tāpat sešu punktu pārsvars saglabājās, kad Kaspars Vecvagars pusotru minūti pirms ceturtdaļas beigām iemeta tālmetienu. Pretinieki divu minūšu laikā izlīdzināja rezultātu, bet ceturkšņa beigās laukuma saimnieki nerealizēja trīs metienus pie groza, tādējādi spēles pirmais nogrieznis noslēdzās neizšķirti 16:16.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē laukuma saimnieki divarpus minūtes nerealizēja nevienu metienu, nonākot iedzinējos ar septiņiem punktiem (24:31). Mājinieku "sauso" periodu pēc Vecvagara piespēles pārtrauca Bērziņš, abiem vēlāk iemetot pa vienam soda metienam un panākot 28:31. Tāpat trīs punkti komandas šķīra, kad lietuvietis Arns Labucks minūti pirms pirmā puslaika beigām ietrieca bumbu grozā no augšas (32:35). Tomēr puslaika pēdējā pretinieki guva piecus punktus, spēles pirmo pusi noslēdzot ar precīzu tālmetienu.

Trešās ceturtdaļas sākumā viesi panāca desmit punktu pārsvaru. Ceturtdaļas pirmajās septiņās minūtēs astoņus no deviņiem mājinieku punktiem guva Alekss Peress, taču ar viņa centieniem nepietika, lai pretinieku pārsvars nekļūtu lielāks. Ceturkšņa beigās pretinieku pārsvars sasniedza jau 20 punktus, taču rīdzinieki līdz spēles nogriežņa beigām to nedaudz samazināja (48:64).

Līdz ceturtās ceturtdaļas vidum rīdziniekiem izdevās pietuvoties līdz mīnus 12 punktiem (58:70), bet pusotru minūti pirms pamatlaika beigām pēc Vecvagara tālmetiena komandas šķīra deviņi punkti - 76:67 "Unics" labā. Tiesa, ciešā aizsardzība ceturtdaļas otrajā pusē nepalīdzēja atgūt zaudēto, rīdziniekiem mačā piekāpjoties ar rezultātu 69:81.

"Unics" komanda šosezon Vienotās līgas ietvaros izcīnījusi desmit uzvaras 11 mačos, kas kopvērtējumā dod otro pozīciju, atpaliekot vienīgi no Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ", bet apsteidzot Eiropas basketbola grandu Maskavas CSKA.

Šonedēļ "VEF Rīga" rindas papildināja amerikāņu saspēles vadītājs Kens Brauns, taču viņš šajā spēlē nepiedalījās. Šāds papildinājums šonedēļ veikts, jo pirms mēneša VTB Vienotās līgas spēlē ar "Kalev" komandu nopietnu traumu guva Korijs Hokinss, kura atgriešanās laukumā šosezon nav plānota.

Brauns pēdējās sezonās darbojies ļoti rezultatīvi un šosezon izcēlās ar vidēji 19,3 punktiem Itālijas otrajā līgā.

"VEF Rīga" savu iepriekšējo maču aizvadīja pirmdien, kad Vienotās līgas pastarīšu duelī viesos ar 53:67 zaudēja Kazahstānas klubam "Astana".

Otrdienas rītā "VEF Rīga" atgriezās mājās un trešdien sāka gatavošanos nākamajam mačam.

Savukārt "Unics" iepriekšējo maču aizvadīja šīs nedēļas vidū, kad ULEB Eirokausa spēlē savā laukumā ar 69:71 piekāpās Itālijas vienībai Redžio di Emīlijas "Grissin Bon".

Krietni labāk nekā Vienotajā līgā rīdziniekiem klājas "OlyBet" Latvijas Basketbola līgā (LBL), kur ir izcīnītas desmit uzvaras 12 mačos, kas dod otro pozīciju.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē tās pašas 13 komandas, kas iepriekšējā sezonā, aizvadot divu apļu turnīru, bet pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties "play-off" cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kazahstānas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala "Himki" vienību.

Septiņās no astoņām iepriekšējām Vienotās līgas sezonām par čempioni kronēta CSKA, bet 2011.gadā uzvarēja "Himki".