«VEF Rīga» sāk VTB līgas sezonu ar zaudējumu Bagatska trenētajai «Ņižņij Novgorod»

Latvijas čempionvienība ''VEF Rīga'' uzsākusi VTB Vienotās līgas jauno sezonu, piedzīvojot zaudējumu latviešu Ainara Bagatska un Artūra Štālberga trenētajai ''Ņižņij Novgorod'' ar 75:87.

Vefiešiem rezultatīvākie bija ārzemnieki. Meksikānis Fransisko Kruss ar 18 punktiem un zviedrs Ludvigs Hakansons ar 15 punktiem. Mareks Mejeris sakrāja 12 punktus.

Savukārt viesu vienībā rezultatīvākais Maksims Grigorjevs sakrāja 19 punktus un izdalīja septiņas rezultatīvas piespēles. Latvijas izlases uzbrucējs Kaspars Bērziņš guva septiņus punktus.

Mājinieki pirmo spēles ceturtdaļu noslēdza savā labā 25:20, taču viesiem vēlāk izdevās pārņemt iniciatīvu, un pirmo puslaika pabeigt savā labā 47:41. Otrajā puslaikā ''Ņižņij Novgorod'' jau stabili kontrolēja spēles gaitu un uzvarēja ar 12 punktu starpību.

''VEF Rīga'' šis bija jau otrais zaudējums pēc kārtas sezonas ievadā spāņu trenera Karlosa Frades vadībā, jo Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā spēlē komanda trešdien ar 75:79 zaudēja ''Valmiera''/ORDO komandai.

Nākamo spēli VTB līgā ''VEF Rīga'' aizvadīs ceturtdien, kad Rīgā viesosies Krasnojarskas ''Jeņisej'', kas sestdien ar 94:102 Sanktpēterburgā zaudēja ''Zenit''.

VTB līgā šosezon startē 16 komandas, kas līdz aprīlim izspēlēs divu apļu turnīru, tiekoties katra ar katru divas reizes. Astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā, kas notiks maijā un jūnijā.