«VEF Rīga» revanšējas BK «Ventspils» basketbolistiem LBL finālsērijā

"VEF Rīga" pirmdien viesos ar 81:71 pārspēja BK "Ventspils" vienību otrajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijā par zelta medaļām un cīņā līdz vienas komandas četrām uzvarām panāca neizšķirtu 1:1, liecina organizatoru informācija.

Uzvarētājiem 14 punktus nodrošināja Artis Ate, 13 punkti bija Aleksa Peresa rēķinā, bet Kristaps Janičenoks nodrošināja 12 punktus. Ventspils komandā ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Emanuels Ubila, turpretim 13 punktus iekrāja Rihards Lomažs.

Pēc iespaidīgas rīdzinieku pirmās ceturtdaļas viesu pārsvars otrā ceturkšņa sākumā sasniedza 19 punktus (31:12) un spēles turpinājumā ne brīdi nesadila līdz viencipara skaitlim.

Sērijas turpinājums paredzēts pēc "VEF Rīgas" dalības VTB līgas ceturtdaļfinālā. Ja VTB līgā ceturtdaļfināla sērija Latvijas klubam beigsies trijās spēlēs, LBL fināla trešā spēle notiks 31. maijā “Arēnā Rīga”. Turpretim LBL finālsērijas grafiku pārskatīs, ja VTB līgas ceturtdaļfināla sērija ieilgs.

Jau vēstīts, ka pirmajā finālsērijas spēlē pārāki bija ventspilnieki (94:87). Iepriekš LBL pusfinālā "VEF Rīga" sērijā līdz trim uzvarām pārspēja BK "Jūrmala" basketbolistus (3:0), bet BK "Ventspils" uzveica BK "Ogre" vienību (3:1).

Pusfinālu zaudētāji sērijā līdz trim uzvarām noteiks 3.vietas ieguvējus. Ar uzvarām pirmajās divās spēlēs vadību 2:0 sērijā ieguva BK "Jūrmala".

KONTEKSTS:

Regulārās sezonas divas spēcīgākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" uzreiz iekļuva pusfinālā, savukārt trešās līdz sestās vietas ieguvēji vēl izspēlēja ceturtdaļfinālus.