«VEF Rīga» revanšējas BK «Ventspils» basketbolistiem LBL favorītu cīņā

Pašreizējie čempioni "VEF Rīga" sestdien viesos ar 92:80 pieveica BK "Ventspils" Latvijas basketbola līgas (LBL) spēlē un revanšējās par abu favorītu pirmajā savstarpējā cīņā piedzīvoto zaudējumu, liecina organizatoru informācija. Uzvara ļāva "VEF Rīgai" pārņemt vadību turnīra tabulā un nodrošināt pārsvaru savstarpējās cīņās ar ventspilniekiem.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 20 punktiem bija Fransisko Kruss, 17 punktus nodrošināja Džošs Harelsons, bet 12 punkti bija Jāņa Bērziņa rēķinā. BK "Ventspils" pa 16 punktiem iekrāja Žanis Peiners un Damjers Pitss. BK "Ventspils" spēli aizvadīja bez sava ierastā kapteiņa Kristapa Janičenoka, kurš laukumā nedevās neliela pleca savainojuma dēļ.

Krasām rezultāta svārstībām bagātā spēlē BK "Ventspils" veica pirmo atrāvienu un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar 10 punktu vadību (27:17). Savukārt "VEF Rīga" labāk aizvadīja puslaika beigas un rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (43:44).

"VEF Rīga" pārliecinoši darbojās trešajā ceturtdaļā, kurā divas minūtes pirms beigu svilpes pēc Mareka Mejera gūtā groza jau bija priekšā ar 14 punktiem (64:50). Ventspilnieki spēja saasināt cīņu pēdējā ceturksnī, pietuvojoties līdz trīs punktu deficītam (67:70), tomēr viesi uzreiz atbildēja ar Ingus Jakoviča un Dāvja Geka trīspunktu metieniem, bet atlikušajās nepilnās piecās minūtēs noturējās drošākā vadībā.

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē Rīgā uzvarēja ventspilnieki (89:81).

Vēl vienā sestdien notikušajā spēlē uzvaru izcīnīja "Liepāja/Triobet", kas ar 86:77 viesos uzveica "Ogre /Kumho Tyre" basketbolistus.

LBL regulārajā sezonā startē 11 klubi, no kuriem seši labākie iekļūs izslēgšanas turnīrā. "VEF Rīgai" ir 12 uzvaras 15 spēlēs, savukārt BK "Ventspils" tāpat kā "Valmiera/ORDO" rēķinā ir 21 uzvara 27 spēlēs.