«VEF Rīga» revanšējas «Astana» un saglabā izredzes uz ceturtdaļfinālu

"VEF Rīga" ar 87:54 piektdien revanšējās Kazahstānas basketbola klubam "Astana" VTB vienotās līgas astotdaļfināla sērijas otrajā spēlē un saglabāja izredzes tikt nākamajā kārtā. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas čempionvienībai sestdien Rīgā jāuzvar izšķirošajā sērijas spēlē.

Sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuva neizšķirts 1:1, tādējādi ceturtdalfinālā iekļūs komanda, kas uzvarēs sestdien "Arēnā Rīga". Otrajā spēlē "VEF Rīga" pirmajā puslaikā nodrošināja 10 punktu pārsvaru, un atlikušajā laikā mājinieku pārsvaru pārliecinoši palielināja.

"VEF Rīgas" pirmo uzvaru sērijā ar 20 punktiem kaldināja Ērls Roulends, savukārt Vils Danielss iekrāja 19 punktus. Viesiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Brions Rašs.

Ātrā un fiziskā spēlē "VEF Rīga" rezultatīvajā pirmajā ceturtdaļā panāca vadību ar astoņiem punktiem (28:20). Uz brīdi izdevās pārsniegt arī 10 punktu pārsvaru, tomēr "Astana" ar saskaņotāku darbību uzbrukumā neļāva sāncenšiem atrauties, un brīžiem rezultāta starpība saruka. Ar lielāku pašatdevi aizsardzībā "VEF Rīgai" izdevās nostabilizēt komandas spēli, turklāt daudzās epizodēs individuāli spoži nospēlēja Roulends, kurš puslaikā guva 16 punktus.

Otro puslaiku "VEF Rīga" uzsāka ar 10 punktu pārsvaru (44:34), taču turinājumā rezultatīvi uzbruka gan caurgājienos, gan no trīspunktu līnijas. Mājiniekiem laukumā tika arī Dāvim Gekam un Andžejam Pasečnikam. Pēc Pasečnika trīspunktu metiena "VEF Rīga" pēdējā pārtraukumā devās jau ar 24 punktu pārsvaru (73:49). Spēku samērs vairs nemainījās, un abas komandas jau vairāk piedomāja par sestdien gaidāmo spēli.

"VEF Rīga" spēli aizvadīja bez Kaspara Bērziņa, kurš uz dažām dienām nonāca slimnīcā, jo abu komandu iepriekšējā cīņā Astanā sadursmē guva vēdera traumu. Iepriekšējā spēlē Astanā mājinieki uzvarēja ar 89:76.

"VEF Rīgas" un "Astana" pāra uzvarētājs ceturtdaļfinālā tiksies ar Krievijas klubu "Himki".