«VEF Rīga» piekāpjas VTB līgas favorītiem Maskavas CSKA basketbolistiem

Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga", turpinot mājas spēļu sēriju, pirmdien VTB Vienotās līgas spēlē ar rezultātu 83:102 zaudēja turnīra favorītei Maskavas CSKA komandai. Latvijas klubs pēc puslaika bija vadībā ar 47:46, bet turpinājumā labāki bija CSKA spēlētāji, kuri trešajā ceturtdaļā pārņēma iniciatīvu, beigās svinot drošu uzvaru.

"VEF Rīga" rindās 18 punktus guva Pols Kārters, 15 punktus pievienoja Kens Brauns, kamēr ar 13 punktiem izcēlās Alekss Peress, bet 11 punktus smeta Andris Misters.

Tikmēr CSKA rindās ar 18 punktiem izcēlās Ņikita Kurbatovs, bet 17 punktus guva Korijs Higinss.

Spēle pirmajās divās ceturtdaļās visu laiku ritēja punkts punktā, CSKA komandai uz brīdi panākot vadību 12:8, bet pēc tam "VEF Rīga" komandai jau esot priekšā ar 22:19. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 24:24, bet pēc 15 nospēlētām minūtēm mājinieki bija iedzinējos ar 38:41. Puslaika beigas rīdzinieki aizvadīja labāk, pēc diviem Mistera tālmetieniem panākot vadību, kuru noturēja arī līdz atpūtai.

Savukārt trešajā ceturtdaļā CSKA veica izrāvienu, panākot 56:47 savā labā, turpinājumā pārsvaru palielinot. Pēdējā ceturtdaļā viesi jau kontrolēja spēles gaitu, beigās svinot drošu uzvaru.

"VEF Rīga" pēc neveiksmīga sezonas sākuma Vienotajā līgā bija izcīnījusi četras uzvaras pēdējos piecos mačos, aizvadītajā ceturtdienā ar 87:83 pārspējot Igaunijas vadošo komandu Tallinas "Kalev"/"Cramo".

Panākumu sērija rīdziniekiem ļāva pakāpties uz devīto vietu kopvērtējumā, bet nu"VEF Rīga" ir desmitajā vietā.

Tikmēr CSKA vienība pēdējos 14 mačos visos turnīros izcīnījusi 13 uzvaras, pēdējo zaudējumu piedzīvojot februāra sākumā ULEB Eirolīgā. Tur Maskavas klubs ir līderis ar 20 panākumiem 25 mačos, kamēr Vienotajā līgā CSKA ir otrajā pozīcijā.

Pirms došanās uz Rīgu piektdien CSKA mājās ULEB Eirolīgā ar 101:76 sagrāva Spānijas komandu Malagas "Unicaja". Tikmēr iepriekšējā mačā Vienotajā līgā CSKA ar 110:98 uzvarēja Saratovas "Avtodor" vienību.

"VEF Rīga" pirmā apļa spēlē viesos Maskavas CSKA komandai zaudēja ar rezultātu 69:94.

Vienotajā līgā līdere ar 14 uzvarām 15 mačos ir Kazaņas "Unics" komanda, bet Maskavas CSKA ir 16 panākumi 18 spēlēs, kamēr Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ" un Sanktpēterburgas "Zeņit" ir pa 12 uzvarām 16 mačos.

Savukārt "VEF Rīga" ar piecām uzvarām 17 mačos ieņem desmito vietu.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē tās pašas 13 komandas, kas iepriekšējā sezonā, aizvadot divu apļu turnīru, bet pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties "play-off" cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kazahstānas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala "Himki" vienību.

Septiņās no astoņām iepriekšējām Vienotās līgas sezonām par čempioni kronēta CSKA, bet 2011.gadā uzvarēja "Himki".