Treneru atalgojums neuzspēj līdzi audzēkņu skaita palielinājumam

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Latvijas - Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" - "Parnu Sadam"

«VEF Rīga» piedzīvo pirmo zaudējumu Latvijas-Igaunijas basketbola līgā

Latvijas - Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) sestdien "VEF Rīga" zaudēja pirmo spēli šajā sezonā. Rīgas komanda mājas spēlē piekāpās "Parnu Sadam" ar rezultātu 92:95.

Pirmo puslaiku "VEF Rīga" noslēdza iedzinējos ar piecu punktu starpību, otrajā ceturtdaļā ielaižot 34 punktus.

Spēles otro puslaiku komandas iesāka ar ciešu aizsardzību. Pērnavas komandas kapteinis Mihkels Kirvess aizvadīja rezultatīvu pirmo puslaiku, gūstot 20 punktus, un trešās ceturtdaļas beigās viņam izdevās divas veiksmīgas epizodes, kas ļāva iesākt noslēdzošo ceturtdaļu ar septiņu punktu pārsvaru.

Ceturtajā ceturtdaļā "VEF Rīga" turpināja pakaļdzīšanos viesu komandai, taču pēc katra iemestā metiena Pērnavas komanda atbildēja ar tik pat rezultatīvu uzbrukumu. Spēles pēdējās 5,1 sekundē rīdziniekiem vēl bija iespēja panākt neizšķirtu pamatlaikā, taču, pēc Kristera Zorika garām aizmesta soda metiena, trīspunktu metienu pēdējā sekundē nerealizēja Devondriks Volkers.

Pērnavas vienība aizvadīja pārliecinošākas 40 spēles minūtes un pieļāva tikai astoņas kļūdas, turpretī "VEF Rīga" kļūdījās 15 reizes.

Rīgas komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 23 gūtajiem punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Zoriks, bet 16 punktus pievienoja Māris Gulbis. Spēlē joprojām nepiedalījās rīdzinieku leģionārs Džeilens Railijs.

Pērnavas vienības kapteinis Kirvess aizvadīja rezultatīvu spēli un sakrāja "double-double", gūstot 26 punktus un izcīnot 11 atlēkušās bumbas. Savukārt Keisijs Džamals Hils pievienoja 20 punktus un sešas rezultatīvas piespēles. Bijušais "VEF Rīga" spēlētājs Andris Misters izcēlās ar 13 punktiem un  četrām rezultatīvām piespēlēm.

Pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas - sešas Latvijas vienības - "VEF Rīga", "Ogre", "Ventspils", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola", "Latvijas Universitāte" un "Liepāja", kā arī astoņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", Raplas "Avis Utilitas", "Parnu Sadam", "Tartu Universitāte", Rakveres "Tarvas", Tallinas "Kalev", "TalTech" un Hābnēmes "Viimsi".