«VEF Rīga» pēc ilgstošas cīņas tomēr zaudē «Himki» komandai

Latvijas vicečempioni "VEF Rīga" VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) spēlē izbraukumā svētdien ar rezultātu 87:96 (24:25, 23:20, 19:24, 21:27) zaudēja sava kādreizējā trenera Rima Kurtinaiša vadītajai spēcīgajai Krievijas vienībai Maskavas apgabala "Himki".

"VEF Rīga" komandas labā 18 punktus guva amerikānis Kevins Dilards, par punktu mazāk iekrāja Artūrs Bērziņš, bet pie 15 punktiem tika Jānis Timma. Trīs šī turnīra spēlēs rīdzinieki guvuši vienu uzvaru.

Spēles pirmās minūtes rīdziniekiem padevās veiksmīgas, komandai gūstot sešus punktus pēc kārtas un panākot vadību ar 10:4. Mājinieki gan spēja atbildē ar identisku izrāvienu, bet vēlāk guva piecus punktus pēc kārtas, panākot 17:14 sev par labu. Turpinājumā "Himki" uz brīdi spēja panākt četru punktu pārsvaru, tomēr vadību nenostiprināja. Tikmēr "VEF Rīga" divreiz spēja pietuvoties līdz viena punkta atstatumam, pirmajā ceturtdaļā komandām pa abām gūstot 49 punktus.

Otrajā ceturtdaļā rīdziniekiem uz brīdi izdevās atgriezties vadībā. Cīņa ritēja punkts punktā, bet četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām rezultāts bija neizšķirts 36:36. Uz katriem "Himki" basketbolistu gūtajiem punktiem viesi atbildēja ar to pašu, tomēr ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē mājinieki pēc ilgāka pārtraukuma spēja izkarot piecu punktu pārsvaru. Latvijas klubs atbildēja ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, panākot neizšķirtu 45:45, bet puslaika pēdējās sekundēs atgriezās vadībā ar divu punktu pārsvaru.

"VEF Rīga" teicami uzsāka mača trešo ceturtdaļu, gūstot deviņus punktus pēc kārtas un iekrājot 11 punktu pārsvaru. "Himki" komanda gan neapjuka un ātri prata atspēlēties, ceturtdaļas astotajā minūtē atjaunojot neizšķirtu - 60:60. Pēcāk rīdzinieki vadībā vairs neatgriezās, bet laukuma saimnieki izkaroja picu punktu handikapu.

"Himki" komanda noslēdzošās ceturtdaļas ievadā pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, bet "VEF Rīga" reizi prata panākt trīs punktu deficītu (74:77). Pēcāk divas reizes rīdzinieki panāca piecu punktu atstatumu, tomēr "Himki" mača noslēdzošās minūtes aizvadīja ļoti stabili, uzvaru nosargājot.

Abas komandas viena pret otru tikās jau pirms dažām dienām - Eiropas kausa ietvaros. Šajā mačā savā laukumā pārliecinošu virsroku ar 94:65 ņēma "Himki". Līdz ar to iepriekšējās dienas Rīgas vienība pavadīja, trenējoties Piemaskavā un gaidot otro tikšanos reizi ar "Himki".

"Himki" komanda jauno VTB līgas sezonu sākusi ar trim uzvarām tikpat mačos, kamēr "VEF Rīga" kontā ir viens panākums, kas kopvērtējumā dod vietu uz labāko desmitnieka robežas.

Vēl iepriekšējā sezonā Maskavas apgabala klubam izdevās gara uzvaru sērija - no oktobra vidus līdz marta sākumam visu turnīru ietvaros tika izcīnīts 31 panākums pēc kārtas.

Kā zināms, "VEF Rīga" komanda nolēmusi lielāku uzsvaru tagad likt uz pašmāju basketbolistiem, turklāt galvenā trenera amatā lietuvieti Ramūnu Butautu nomainījis Latvijas speciālists Nikolajs Mazurs.

Septembrī rīdzinieki trešo reizi spēkojās ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīrā, kur zaudēja jau pirmajā kārtā un pie vienīgās ceļazīmes uz prestižajām sacensībām netika, bet jauno "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) sezonu vienība uzsākusi ar diviem panākumiem tikpat cīņās.

Šosezon līgā piedalās 16 komandas, kurā katra aizvadīs divu apļu turnīru, kopumā regulārajā turnīrā nospēlējot 30 mačus, bet astoņas labākās vienības iekļūs izslēgšanas spēlēs. Šosezon VTB līgā startē desmit klubi no Krievijas, kā arī pa vienai komandai no Kazahstānas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Čehijas un Baltkrievijas.

Jau vēstīts, ka iesākumā bija plānots, ka jaunajā VTB līgas sezonā piedalīsies 22 klubi, taču no starta nolēma atteikties piecas Lietuvas vienības, kā arī nu jau vairs neeksistējošā Krievijas komanda Sanktpēterburgas "Spartak", kā arī Polijas vienība Zgoželecas "PGE Turow". Tikmēr valstī nestabilās situācijas dēļ VTB līgā nespēlē arī Ukrainas vienības "Doņeck" un Mariupoles "Azovmaš".

Jaunajā sezonā "VEF Rīga" sev izvirzījusi uzdevumu atgriezties valsts čempionu tronī, Eiropas kausa izcīņas sacensībās pārvarēt pirmo posmu, bet VTB līgas sacensībās iekļūt labāko astoņniekā.

Pagājušās sezonas Latvijas čempionāta finālsērijā līdz četrām uzvarām "VEF Rīga" ar 1-4 piekāpās "Ventspils" basketbolistiem. Tāpat VTB līgas sacensībās komanda nekvalificējās izslēgšanas turnīram, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.