«VEF Rīga» pēc gada pārtraukuma atgūst LBL čempionu titulu

"VEF Rīga" ceturtdien ''Arēnā Rīga'' ar 71:63 uzvarēja BK "Ventspils" Latvijas Basketbola līgas (LBL) sestajā finālpēlē un triumfēja sērijā ar 4:2.

Rīdzinieki atguva pagājušajā sezonā zaudēto titulu un uzvarēja LBL čempionātā ceturto reizi. Nikolajam Mazuram šis ir pirmais čempiona tituls kā komandas galvenajam trenerim.

Kopš pirmajā periodā rīdzinieki bija vadībā ar 14:13, ventspilnieki pārņēma vadību, kas vairākkārt sasniedza pat 11 punktus, tomēr noslēdzoties trešajai ceturtdaļai "VEF Rīga" nokļuva tikai viena punkta attālumā, bet pēdējā lauza spēles gaitu, trīs minūtes pirms spēles beigām pirmo reizi iegūstot sešu punktu pārsvaru (65:59) šajā spēlē, bet atlikušajā laikā ieguva arī astoņu punktu pārsvaru. Mača beigās cīņas jau vairs nebija un pretinieki sveica jau viens otru hronometram skaitot pēdējās sekundes.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzina vefieti Mareku Mejeri, kurš sestajā spēlē ar 22 punktiem bija arī rezultatīvākais laukumā. Viņam arī 14 atlēkušās bumbas. Džeralds Robinsons guva 15 punktus.

BK "Ventspils" komandā ar 17 pun ktiem rezultatīvākais bija Hārvejs Grants.

Abas komandas LBL finālā tikās piekto gadu pēc kārtas. No 2011. līdz 2013. gadam trīs reizes uzvarēja "VEF Rīga", bet pērn BK "Ventspils" revanšējās un devīto reizi kluba vēsturē izcīnīja LBL čempionu titulu.

Pirmajā finālspēlē "VEF Rīga" Ventspilī uzvarēja ar 81:77, bet otrajā mačā Rīgā Roberta Štelmahera trenētā BK "Ventspils" revanšējās ar 85:68. Trešajā mačā savās mājās ventspilnieki guva virsroku ar 87:82, taču svētdien rīdzinieki "Arēnā Rīga" spēja izlīdzināt rezultātu sērijā, uzvarot ar 86:79 un otrdien Ventspilī pēc uzvaras ar 75:63 nokļuva vienas uzvaras attālumā no triumfa sērijā.

Ceļā uz finālu BK "Ventspils" sīvā sērijā ar 3:2 uzvarēja BK "Jēkabpils" komandu, bet "VEF Rīga" četros mačos ar 3:1 pieveica "Liepāja/Triobet". BK "Jēkabpils" pirmdien izcīnīja LBL bronzas medaļas, sērijā ar 3:1 pārspējot liepājniekus.

Regulārajā sezonā pirmo vietu ieņēma BK "Ventspils", kuriem līdz ar to ir nosacītas sava laukuma priekšrocības, bet "VEF Rīga" pamatturnīrā bija otrā.