«VEF Rīga» pārspēj Ungārijas klubu un gūst pirmo uzvaru Eiropas kausā

"VEF Rīga" trešdien "Arēnā Rīga" ar 71:61 droši uzveica Ungārijas klubu Solnokas "Olaj" un tika pie sezonā pirmā panākuma Eiropas kausa izcīņas grupas kārtā. Lai gan laukuma saimnieku pārsvars nebija dominējošs, ar to pietika, lai nodrošinātu uzvaru.

Uzvarētājiem ar 19 punktu guvumu izcēlās Džeralds Robinsons, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, bet Bambas Fala rēķinā bija 11 punkti. Solnokas klubam ar 14 punktiem rezultativitātes līderis bija Peters Lorants.

"VEF Rīga" bija vadībā visu spēles laiku un neļāva viesiem apdraudēt uzvaru, lai gan "Olaj" basketbolisti dažbrīd spēja samazināt deficītu līdz rezultāta starpībai, kas būtu dzēšama divos uzbrukumos.

Nerezultatīva izvērtās spēles sākuma daļa, jo pēc nospēlētām gandrīz piecām minūtēm rezultāts bija neizšķirts 2:2. "VEF Rīga" ceturtdaļas turpinājumā pārliecinoši nospēlēja aizsardzībā un panāca 16:9. Arī puslaika turpinājumā "Olaj" neko daudz neiespēja un garajā pārtraukumā viesiem bija sešu punktu deficīts (36:42).

Neveiksmīgas "VEF Rīgai" izvērtās trešās ceturtdaļas beigas, ļaujot pretiniekiem pietuvoties līdz 54:58. Toties pēc pēdējā pārtraukuma mājinieki atjaunoja divciparu pārsvaru un galotnē "VEF Rīgas" uzvara nebija apdraudēta.

Grupas turnīru "VEF Rīga" sāka pirms nedēļas ar zaudējumu Krievijā pret "Himki". Grupā pirmajā aplī vēl būs jāspēlē arī pret Sanktpēterburgas "Zenit", Turcijas "Besiktas" un Ļubļanas "Union Olimpija" no Slovēnijas.

Jau vēstīts, ka BK "Ventspils" trešdien Krievijā citā Eiropas kausa grupas spēlē ar 60:72 zaudēja Krasnodaras "Kubaņ-Lokomotiv" basketbolistiem. Abām Latvijas komandām ir pa uzvarai un zaudējumam.

Eiropas otrajā prestižākajā turnīrā startē 36 klubi, kas sadalīti sešās grupās pa sešām komandām, un līdz 17. decembrim divās reģionālās konferencēs izspēlēs regulāro sezonu. Grupas četras labākās komandas iekļūs otrajā grupu kārtā, kur nonāks arī astoņi klubi, kas netiks Eirolīgas 16 spēcīgāko vienību vidū. Otrajā grupu kārtā 32 klubi būs sadalīti astoņās grupās pa četrām komandām. Astotdaļfinālā tiks katras grupas divas labākās vienības.