«VEF Rīga» papildlaikā piekāpjas Saratovas «Avtodor»

Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" svētdien VTB Vienotās līgas spēlē saspringtā cīņā papildlaikā ar 84:89 piekāpās Saratovas "Avtodor", liecina organizatoru informācija.

"VEF Rīga" rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Pols Kārters, 16 punktus pievienoja Mareks Mejeris, bet ar 13 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kens Brauns. Savukārt "Avtodor" komandā 28 punktus guva Brendans Freizers, bet 27 punkti un desmit atlēkušās bumbas Kotija Klārka rēķinā.

Spēles ievadā vadībā izvirzījās “VEF Rīga”, un arī pirmo ceturtdaļu rīdziniekiem izdevās noslēgt ar piecu punktu pārsvaru (20:15). Taču otrā ceturtdaļa tika aizvadīta katastrofāli – “VEF” ne tikai nonāca iedzinēju lomā, bet iekrāja vēl deficītu, noslēdzot pirmo puslaiku ar 20:23.

Trešajā ceturtdaļā rīdzinieki spēja atgūt vadību, bet spēles pamatlaiku noslēdza ar neizšķirtu rezultātu 76:76.

Papildlaika ievadā vadībā izvirzījās saratovieši, taču Mareka Mejera un Kena Brauna precīzais tālmetiens atkal spēja izvirzīt vefiešus vadībā. Nepilnu minūti līdz pirmā papildlaika beigām rezultāts atkal bija neizšķirts 84:84, bet četras sekundes līdz papipildlaika beigām rīdziniekiem bija trīs punktu deficīts. Lai gan "VEF" paņēma pārtraukumu, taču spēles gaitu lauzt sev par labu vairs neizdevās, noslēdzot spēli ar 84:89.

Līgas kopvērtējumma tabulā "VEF Rīga" ar septiņām uzvarām 21 spēlēs ir devītajā ppozīcijā, bet "Avtodor" atrodas sestajā vietā.

Līdz regulārā čempionāta beigām “VEF Rīga” vēl jāaizvada trīs spēles. Jau nākamnedēļ Rīgā tikšanās ar Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” un “Astana”.

KONTEKSTS

VTB līgas sastāvs kopš iepriekšējās sezonas nav mainījies - startē 13 komandas, kas izspēlēs divu apļu turnīru, lai noteiktu astoņus izslēgšanas turnīra dalībniekus. Līgā spēlē deviņi Krievijas klubi, kā arī pa vienam Baltkrievijas, Igaunijas, Kazahstānas un Latvijas pārstāvim. Iepriekšējā sezonā "VEF Rīga" ieņēma 7.vietu regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas turnīrā pirmajā kārtā zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit".