«VEF Rīga» pagarinājumā gūst otro uzvaru pār BK «Ventspils» basketbolistiem

"VEF Rīga" "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla otrajā spēlē piektdien savā laukumā ar 98:93 pagarinājumā uzveica "Ventspils" komandu, kas uzvaru izlaida dažas sekundes pirms pamatlaika beigām. Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām Rīgas klubs panāca vadību ar 2-0.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Džošua Bostiks, kurš guva 25 punktus, 17 punktus iemeta Fransisko Kruss, kamēr 16 punkti Mārtiņam Meierim. Kurzemes komandas rindās rezultatīvākais bija Villijs Dīns, kurš iemeta 20 punktus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles, kamēr Žanis Peiners guva 19 punktus, 17 no tiem iemetot mača pirmajās 13 minūtēs. Kā zināms, ventspilniekiem šosezon vairs nepalīdzēs smagu traumu guvušais vienības kapteinis Kristaps Janičenoks.

Mača sākumā neliels pārsvars piederēja viesiem, bet pirmais ceturksnis noslēdzās neizšķirti 21:21. Tomēr otrās ceturtdaļas sākumā Peiners iemeta septiņus punktus, ventspilniekiem pēc trim minūtēm panākot 31:23. Ceturkšņa vidū "Ventspils" pārsvars pārsniedza desmit punktus (36:25), tomēr rīdzinieki atspēlējās un pārtraukumā viesi devās ar septiņu punktu atstatumu (48:41).

Pusotru minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām čempioni pietuvojās līdz mīnus diviem punktiem (60:62), taču "Ventspils" īsā laikā atjaunoja pārsvaru un ceturtdaļu noslēdza ar astoņu punktu handikapu (71:63).

Ceturtās ceturtdaļas sestajā minūtē viesu pārsvars sasniedza jau 13 punktus (84:71), tomēr nākamajās četrās minūtēs mājinieki veica 11:0 izrāvienu (82:84). 19 sekundes līdz pamatlaika beigām ventspilnieks Dīns iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet dažas sekundes pirms pamatlaika beigām Kruss netraucēts realizēja tālmetienu, panākot neizšķirtu 85:85. Līdz ar finālsvilpi Peiners izdarīja metienu groza virzienā, taču rēzeknieša mestā bumba savu mērķi nesasniedza.

Pagarinājuma pirmajās četrās minūtēs neviena no komandām neieguva pārsvaru, kas lielāks par trim punktiem, bet 36 sekundes pirms papildlaika beigām Bostiks panāca 97:92. Turpinājumā Dīns vēlreiz iemeta vienu no diviem "sodiņiem", taču otrā laukuma galā tikpat precīzs bija Jānis Bērziņš. Atlikušajās 22 sekundēs ventspilnieki nespēja atspēlēties, un "VEF Rīga" svinēja uzvaru ar 98:93.

Svētdien Ventspilī notiks sērijas trešā spēle, kas var kļūt par noslēdzošo.

Pirmajā spēlē uzvaru ar 76:65 guva "VEF Rīga". Šo maču aizēnoja ventspilnieku līdera Kristapa Janičenoka savainojums, kuram plīsusi Ahileja cīpsla un sezona viņam ir beigusies. Tāpat viņš nevarēs palīdzēt arī Latvijas izlasei šovasar gaidāmajā Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

"Ventspils" un "VEF Rīga" komandas finālos savā starpā bija tikušās iepriekšējās piecas sezonas, bet nu kārtība ir izjaukta, jo par LBL regulārā čempionāta uzvarētāju pirmo reizi kļuva "Valmiera"/ORDO, kamēr "Ventspils" un "VEF Rīga" palika attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

Izcīnot otro vietu regulārajā turnīrā, "Valmiera"/ORDO un "Ventspils" automātiski sasniedza izslēgšanas sacensību pusfinālu, kamēr "VEF Rīga" un ceturtajā vietā finišējusī "Liepāja"/"Triobet" sacentās ceturtdaļfinālā. Tajos sērijā līdz trim uzvarām rīdzinieki ar 3-0 pieveica "Valka"/"Valga" komandu, kamēr liepājnieki ar tādu pašu rezultātu pārspēja "Jūrmala"/"Fēnikss" basketbolistus.

Jau ziņots, ka otrā pusfinālā "Valmiera"/ORDO panākusi 2-0 un jau sestdien var nodrošināt vietu finālā.

LBL regulārajā turnīrā "Ventspils" aizvadīja 36 spēles, kuru laikā izcīnīja 28 uzvaras. Tikmēr "VEF Rīga" saistībā ar piedalīšanos VTB Vienotajā līgā nospēlēja 20 mačus, tiekot pie 15 panākumiem.

Savstarpējos dueļos LBL izslēgšanas turnīrā labāk veicies rīdziniekiem - no iepriekšējām sešām reizēm uzvarēts piecās sērijās. Šosezon "VEF Rīga" un "Ventspils" divas reizes tikās regulārās sezonas laikā, uzvaras dalot uz pusēm.

Pagājušā gada pavasarī "VEF Rīga" pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot "Ventspili".