«VEF Rīga» notur uzvaru pret Čehijas basketbola čempioniem

Latvijas un Čehijas čempionu cīņā "VEF Rīga" pirmdien mājās ar 81:73 pieveica ČEZ "Nymburk" basketbolistus VTB vienotās līgas spēle, liecina rīkotāju informācija. Pēdējā ceturtdaļā mājinieki gan pazaudēja prāvu daļu iepriekš iekrātā pārsvara un lika saviem atbalstītājiem panervozēt, tomēr šoreiz spēja noturēt uzvaru.

Uzvarētājiem Džošs Harelsons Olimpiskajā sporta centrā guva 25 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Fransisko Kruss nodrošināja 16 punktus, lai gan pieļāva arī astoņas kļūdas. Viesiem ar 20 punktiem izcēlās Maikls Diksons.

Veiksmīga darbība aizsardzībā laukuma saimniekiem palīdzēja pirmajā ceturtdaļā nostiprināties vadībā un priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma Artūra Strēlnieka trīspunktu metiens ļāva sasniegt 10 punktu pārsvaru (25:15). Čehijas kluba spēlētāji bieži iestrēga "VEF Rīga" aizsardzībā un Harelsons pēc otrajā ceturksnī nospēlētām četrām minūtēm nodrošināja mājiniekiem vadību jau ar 12 punktiem (36:24), kas saglabājās arī puslaika izskaņā.

Spēku samērs nemainījās arī trešajā ceturtdaļā, kurā laukuma saimnieki septiņās minūtēs pieaudzēja pārsvaru līdz 18 punktiem. Toties pēdējo ceturksni ar 9:2 atrāvienu sāka ČEZ "Nymburk" un ceturtdaļas vidū pietuvojās līdz pieciem punktiem (66:71). Turpmāku lejupslīdi, neraugoties uz kļūdām, izdevās apturēt, Kruss trāpīja svarīgu trīspunktu metienu (76:68) un laukuma saimnieki galotnē labi nospēlēja aizsardzībā.

VTB līgā "VEF Rīgas" rēķinā ir sešas uzvaras 21 spēlē, kas komandu arvien ierindo priekšpēdējā -15.- vietā. Čehijas klubs ar 11 uzvarām joprojām saglabā labas izredzes tikt izslēgšanas turnīrā. VTB līgā 16 komandas līdz aprīlim regulārajā sezonā izspēlēs divus apļus, bet astoņas labākās vienības iekļūs izslēgšanas mačos.