Latvijas čempionāts orientēšanās sportā

U-19 Eiropas čempionāts telpu futbolā

Latvijas Basketbola līgas 4.finālspēle. "VEF Rīga" - BK "Ventspils"

«VEF Rīga» nostiprinās vadībā Latvijas basketbola līgas finālsērijā

Pateicoties lieliskajam Glena Kouzija sniegumam, "VEF Rīga" otrdien nonāca vairs tikai vienas uzvaras attālumā līdz "OlyBet" Latvijas Basketbola līgas (LBL) titulam. Finālsērijas ceturtajā spēlē "VEF Rīga" savā laukumā ar rezultātu 98:90 pieveica "Ventspili", sērijā līdz četrām uzvarām panākot jau 3-1.

Nākamā spēle notiks piektdien Ventspilī, turklāt jau tajā rīdzinieki var nodrošināt čempiontitulu. Ja būs nepieciešams vairāk spēļu, tās paredzētas 19. un 21.maijā.

"VEF Rīga" sastāvā 26 punktus iemeta Kouzijs, kamēr 19 punkti Džabrilam Duremam. Savukārt 15 punktus pievienoja Artūrs Ausējs. Tikmēr "Ventspils" rindās 18 punktus guva Rihards Lomažs, 13 punkti un 12 rezultatīvas piespēles Āronam Džonsonam, bet pa 12 punktiem sameta Ronalds Zaķis un Džonatans Erledžs.

Spēli labāk iesāka "Ventspils" basketbolisti, kuri ieguva 9:2 vadību, tomēr rīdzinieki atbildēja ar diviem punktiem pēc kārtas un panāca neizšķirtu. Turpinājumā abas komandas cīnījās punkts punktā, vadību iegūstot te vienai, te otrai. Pirmās desmit mača minūtes noslēdzās ar kaujiniecisko 21:21. Otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs nevienai no spēles dalībniecēm neizdevās iegūt būtiskāku pārsvaru, tomēr situācija mainījās pēc Erledža un Lomaža precīzajiem uzbrukumiem, kas "Ventspilij" ļāva panākt 37:33.

Pirmā puslaika izskaņā Latvijas čempioni bija ieguvuši nelielu iniciatīvu, tomēr viesi to neizmantoja, turklāt Kouzijs divas minūtes līdz pārtraukumam ar precīzu tālmetienu panāca 39:39. Situācija mainījās uzreiz pēc Roberta Štelmahera pieprasītā minūtes pārtraukuma, jo trīspunktniekus trāpīja Lomažs un Mārcis Vītols, kas "Ventspils" basketbolistiem ļāva panākt sešu punktu pārsvaru, pirmajam puslaikam noslēdzoties ar 45:39.

Lai arī "Ventspils" pirmo puslaiku noslēdza ar salīdzinoši drošu vadību, tā neveiksmīgi uzsāka otro puslaiku, jo no 47:42 rezultāts kļuva 47:52, rīdziniekiem gūstot desmit punktus pēc kārtas. "VEF Rīga" bija ieguvuši iniciatīvu, bet lieliski trešās ceturtdaļas beigās nospēlēja Kouzijs, kurš realizēja divus tālmetienus pēc kārtas un panāca jau 71:59.

Noslēdzošās desmit minūtes rīdzinieki iesāka ar deviņu punktu vadību (73:54), bet turpinājumā to palielināt neizdevās, "Ventspils" komandai cenšoties atspēlēties. Tiesa, tas nebija uz ilgu, jo Kouzijs turpināja demonstrēt lielisku sniegumu un atkal divos uzbrukumos pēc kārtas raidīja grozā trīs punktu metienus, kas "VEF Rīga" basketbolistiem nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām ļāva panākt jau 87:73.

Par spīti gana lielajam deficītam, "Ventspils" nepadevās. Svarīgu lomu nospēlēja Mārcis Vītols, kurš arī divos uzbrukumos pēc kārtas guva pa tālmetienam un 50 sekundes pirms pamatlaika beigām pietuvināja pašreizējos Latvijas čempionus vairs tikai līdz 88:93. "VEF Rīga" gan uzvaru nosargāja un pietuvojās Latvijas čempiontitulam.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Ventspilī uzvaru ar 81:75 svinēja "VEF Rīga", otrajā duelī galvaspilsētā ventspilnieki revanšējās, gūdami panākumu ar 80:71, bet trešajā mačā Kurzemē ar 81:77 pārāki bija viesi.

"Ventspils" finālsērijā piedalās 19.reizi 22 sezonu laikā, tai skaitā 17.reizi to dara ar pamatturnīra laikā izcīnītajām sava laukuma priekšrocībām. Desmit reizes tās palīdzējušas izcīnīt čempionu kausu, tai skaitā divreiz (2000. un 2009.gadā) savā laukumā izdevies gūt virsroku sērijas izšķirošajā septītajā spēlē.

"VEF Rīga" Latvijas finālsērijā piedalās desmito gadu pēc kārtas, iepriekšējās deviņās gūstot piecas uzvaras. Līdz šim tikai divas reizes startēts savā laukumā un abas reizes izcīnīta uzvara visā sērijā. Sākot no otrās pozīcijas, bilance bijusi trīs uzvaras un četri zaudējumi.

"Ventspils" izcīnīja pirmo vietu "OlyBet" Latvijas - Igaunijas līgas pamatturnīrā, sezonas gaitā piedzīvojot tikai vienu zaudējumu. Jau iegūta viena trofeja, uzvarot apvienotās līgas finālčetrinieka turnīrā. Starptautiskajā arēnā ventspilniekiem bija cienījams starts FIBA Čempionu līgā, paliekot uzvaras attālumā no izslēgšanas turnīra un piedzīvojot minimālu zaudējumu FIBA Eiropas kausa izcīņas astotdaļfinālā.

"VEF Rīga" Latvijas-Igaunijas līgā ieņēma otro vietu gan pamatturnīrā, gan finālturnīrā, titula mačā zaudējot tikai "Ventspilij". VTB Vienotajā līgā pēc divu gadu līdzdalības izslēgšanas turnīrā šoreiz rīdzinieki netika labāko astoņniekā.

"Ventspils" - "VEF Rīga" Latvijas čempionāta finālsērijā tiekas astoto reizi pēdējo deviņu gadu laikā. Līdz šim bilance bijusi 5-2 rīdzinieku labā.

Šosezon pamatturnīrā abās savstarpējās spēlēs uzvarēja "Ventspils" - 13.oktobrī Rīgā ar 90:89 un 29.decembrī Ventspilī ar 61:59. Latvijas-Igaunijas līgas finālmačā ventspilnieku pārsvars bija vēl lielāks - 102:80.