«VEF Rīga» nonāk uzvaras attālumā līdz Latvijas čempiona titulam

Otrdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas ceturtajā mačā "VEF Rīga ar 98:74 uzvarēja BK "Ventspils" vienību, sērijā līdz četrām uzvarām gūstot pārsvaru ar 3-1.

Pirmajā spēlē Rīgā uzvaru ar 94:80 svinēja “VEF Rīga”, bet otrajā ventspilnieki spēja revanšēties, uzvarot ar 93:88 un panākot sērijā 1-1. Savukārt trešajā spēlē Rīgā atkal pārāka bija “VEF Rīga” komanda, gūstot panākumu ar rezultātu 89:65, sērijā izvirzoties vadībā ar 2-1.

Pirms spēles “VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis LTV norādīja, ka aizvadītajā spēlē, kurā rīdzinieki izcīnīja uzvaru, spēles kontrole ir bijusi viņu pusē. Šajā spēlē svarīgs ir attieksmes un komandas gara jautājums. “Jāsalauž Ventspils komandas gars,” pauda treneris.

Intervija ar Jāni Gailīti

Tikmēr “Ventspils” galvenais treneris Gints Fogels atzina, ka komandai ir jāpieņem ātrāki un labāki lēmumi, un jābūt spēcīgākiem.

Pirmsspēles saruna ar Gintu Fogelu

Spēles ievadā "Ventspils" basketbolisti ļāva gūt rīdziniekiem pārāk vieglus punktus un izvirzīties vadībā. Tādēļ likumsakarīgs bija arī rezultāts pēc pirmā spēles ceturkšņa - 26:18 "VEF Rīga" labā.

"Ventspils" spēles otro ceturtdaļu iesāka ļoti apņēmīgi, spēlējot fizisko basketbolu un sāka deldēt rezultāta starpību. Un jau drīz rezultāts bija izlīdzināts 28:28. Un pēc tam kurzemnieki turpināja uguņot laukumā. Ceturtdaļas vidū iniciatīvu pārņēma rīdzinieki, un puslaiks noslēdzās ar 46:42 "VEF" labā.

“Ventspils” spēlētājs Kristaps Mediss LTV norādīja, ka spēli komanda iesākusi pārāk pasīvi, bet otrajā ceturtdaļā to izdevies sakārtot un atspēlēt pirmajā ceturtdaļā pieļauto astoņu punktu deficītu.

Intervija ar Kristapu Medisu

Tikmēr “VEF Rīga” basketbolists Māris Gulbis norādīja, ka otrajā ceturtdaļā komanda pati sevi pārsteigusi, ļaujot pretiniekiem sajust spēles garšu. Taču izdevies laicīgi apturēt “Ventspils” komandas izrāvienu.

Saruna ar Māri Gulbi

Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks skatījās šo spēli klātienē. Viņš kā spēlētājs savā karjerā pārstāvējis abas komandas, bet uz jautājumu kurai vairāk jūt līdi, vien diplomātiski noteica, ka ir par labu spēli. Viņaprāt šī finālsērija ir ļoti interesanta par ko liecina arī skatītāju daudzums.

Saruna ar Kristapu Janičenoku

Trešā ceturtdaļa iesākās ar "VEF Rīga" izrāvienu, kas turpinājās visu ceturtdaļu. Arī ceturtais spēles nogrieznis turpinājās "VEF" zīmē. Jau pirmajā spēles minūtē pārsvars bija 25 punkti, bet pēc trim nospēlētām minūtēm pārsvars bija jau 30 punkti. Spēle noslēdzās ar rezultātu 98:74.

"VEF Rīga" sastāvā 16 punktus guva Madsens, pa 12 punktiem sakrāja Kristers Zoriks un Gulbis. Savukārt ventspilniekiem rezultatīvākais ar 13 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Deniss Krestiņins.

“Ventspils” komandai šī jau ir 21. reize finālā, savukārt “VEF Rīga” finālu sasniegusi 12. reizi. Abas komandas finālā tiekas jau desmito reizi, un līdz šim vairāk uzvaru bijis tieši rīdziniekiem – 7-2.