«VEF Rīga» nenotur favorītus Maskavas CSKA basketbolistus un zaudē VTB līgas spēlē

"VEF Rīga" svētdien viesos Krievijā ar 78:107 zaudēja varenajam Krievijas klubam Maskavas CSKA VTB vienotās basketbola līgas spēlē, informēja organizatori. Pirmajā puslaikā Latvijas vicečempioni vēl neļāva favorītiem izvērsties un spēja otrajā ceturtdaļā pārņemt vadību, tomēr cīņas turpinājumā klasi pārāks bija Eirolīgas klubs.

Spēlētāju savainojumu dēļ "VEF Rīga" cīņai varēja pieteikt tikai deviņus basketbolistus. Traumas dēļ rīdzinieku sastāvā nebija arī ierastā rezultativitātes līdera Džeralda Robinsona.

"VEF Rīgai" rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Roberts Loverijs, bet 15 punktus pievienoja Artūrs Strēlnieks. Uzvarētājiem līderis punktu krāšanā ar 18 punktiem bija Aleksandrs Kauns.

CSKA pārākums meistarībā izpaudās jau spēles sākumā, tomēr laukuma saimniekiem pietrūka maksimālas koncentrēšanās, ko Latvijas komanda spēja izmantot, mainot cīņas ritmu un neļaujot pretiniekiem iejusties kā situācijas noteicējiem. Otrās ceturtdaļas vidū pēc diviem Loverija trāpītiem soda metieniem "VEF Rīga" panāca 34:31 pārsvaru, savukārt CSKA mērķtiecīgāk aizvadīja puslaika beigas un pārtraukumā devās ar septiņu punktu vadību (46:39).

Arvien pārliecinošāk īstenojot pozicionālas spēles taktiku, Maskavas CSKA nostiprinājās vadībā trešajā ceturtdaļā, un tās pēdējā minūtē rezultāta starpība sasniedza jau pārliecinošus 25 punktus (80:55). Savas prasmes laukuma saimnieku sastāvā spoži apliecināja arī no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) šogad CSKA sastāvā atgriezies Andrejs Kiriļenko, kurš guva 13 punktus.

"VEF Rīgai" turnīra tabulā ir astoņas uzvaras 20 spēlēs un 9.vieta. VTB līgas regulārajā sezonā 16 klubi izspēlē divu apļu turnīru, pēc kura astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.