«VEF Rīga» neizglābjas pret Tallinas «Kalev» basketbolistiem

Otro panākumu pēc kārtas VTB vienotajā līgā piektdien neizdevās gūt "VEF Rīga" basketbolistiem, kuri "Arēnā Rīga" ar 75:84 piekāpās Tallinas "Kalev", liecina rīkotāju informācija. Latvijas čempioni lielākoties bija iedzinējos un pēdējās minūtēs pieļautu kļūdu dēļ šķīrās no izredzēm izglābties.

Mājiniekiem Mareks Mejeris bija rezultatīvākais ar 14 punktiem, bet Fransisko Kruss nodrošināja 12 punktus. Uzvarētājiem Moriss Karijs guva 20 punktu, savukārt pa 17 punktiem nodrošināja Rolands Freimanis un Gregors Arbets.

Pēc neveiksmīga mača sākuma "VEF Rīga" piecarpus minūtēs nonāca iedzinējos ar 3:16, taču atguvās un pamazām rezultāta starpību sadeldēja. Laukuma saimnieki ieskrējās otrās ceturtdaļas sākumā un ceturkšņa vidū Džošs Harelsons samazināja deficītu līdz minimumam (21:22). Vadībā "VEF Rīga" pirmoreiz izvirzījās divarpus minūtes pirms puslaika beigām, kad Artūrs Strēlnieks panāca 28:26, taču kļūdu dēļ pārtraukumā atkal vadībā bija "Kalev" (30:36).

Laukuma saimnieki otrajā puslaikā vairākkārt nonāca zaudētājos ar vairāk nekā 10 punktu deficītu un vairākkārt rezultatīvi darbojās arī iedzīšanā. Cerības uz labvēlīgu iznākumu mājiniekiem vēl bija četras minūtes pirms beigu svilpes, kad Mejeris iztrūkumu samazināja līdz pieciem punktiem (66:71). Tomēr "VEF Rīga" steiga centienos ātri izglābties deva pretēju rezultātu un "Kalev" nostiprinājās drošā vadībā.

VTB līgā "VEF Rīgas" rēķinā ir piecas uzvaras 20 spēlēs, kas komandu ierindo priekšpēdējā -15.- vietā. VTB līgā 16 komandas līdz aprīlim regulārajā sezonā izspēlēs divus apļus, bet astoņas labākās komandas iekļūs izslēgšanas turnīrā.