«VEF Rīga» LBL pusfinālā startē ar uzvaru Ventspilī; Janičenokam nopietns savainojums

Pašreizējie čempioni "VEF Rīga" trešdien izbraukumā ar 76:65 uzvarēja BK "Ventspils" vienību pirmajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijā, liecina rīkotāju informācija. Pērnās sezonas finālistu cīņā tālāk tiks komanda, kas sērijā iekrās trīs uzvaras. Ventspilnieku izredzes gan ietekmēs komandas kapteiņa Kristapa Janičenoka gūtais nopietnais savainojums, ko būs ilgstoši jādziedē.

(papildināts ar Kristapa Janičenoka traumu)
Uzvarētājiem ar 16 punktu guvumu izcēlās Fransisko Kruss, 15 punktus nodrošināja Mareks Mejeris, bet 13 punkti bija Džošua Bostika rēķinā. Laukuma saimniekiem ar 13 punktiem izcēlās Villijs Dīns, kurš arī veica deviņas rezultatīvas piespēles.

BK "Ventspils" pavēstīja, ka spēles epizodē Janičenokam plīsa Ahileja cīpsla, un kapteini gaida ilgs veseļošanās posms. Laukumā viņš bija nepilnas piecarpus minūtes un guva trīs punktus. Sagaidāms, ka traumas dēļ Janičenoks nespēlēs arī valstsvienībā Riodežaneiro olimpiskās kvalifikācijas turnīrā.

"VEF Rīga" pēc veiksmīga spēles sākuma panāca 14:5, taču otrajā ceturtdaļā vadību pārņēma ventspilnieki, to gan nenoturot līdz puslaika beigām, kad tablo rādīja neizšķirtu 38:38. Vēlreiz uz brīdi vadību ventspilnieki ieguva trešajā ceturtdaļā, tomēr tās beigās viesi jau bija priekšā ar 10 punktiem (60:50) un noturējās drošā vadībā.

Nākamā spēle risināsies piektdien Rīgā, savukārt svētdien trešā spēle atkal būs Ventspilī.

Otrā pusfinālā "Valmiera/ORDO" ar 1:0 ir vadībā pret "Triobet/Liepāja". Šajā pārī sērija turpināsies ceturtdien Liepājā.