«VEF Rīga» kaimiņu duelī pieveic «Kalev» basketbolistus VTB līgā

Latvijas basketbola čempioni "VEF Rīga" ceturtdien mājās ar 87:83 uzveica Igaunijas klubu Tallinas "Kalev" VTB vienotajā līgā, kur abas komandas turpina cīņu par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā, liecina rīkotāju informācija. Ar 16 spēlēs gūto piekto uzvaru Latvijas klubs turnīrā pakāpās uz 9.vietu.

"VEF Rīgai" 23 punktus nodrošināja Kens Brauns, bet 16 punktus pievienoja Artis Ate. Igaunijas komandā rezultatīvākais bija 25 punktus guvušais Bojans Subotičs.

Viesi sekmīgāk nospēlēja pirmās ceturtdaļas galotnē un pārtraukumā devās ar astoņu punktu pārsvaru (22:14). Pēc pārtraukuma "VEF Rīga" atguvās, otrās ceturtdaļas vidū Kaspars Bērziņš panāca neizšķirtu (27:27), un rezultatīvi mājiniekiem spēlēja Brauns. Vadībā pabija abas komandas, tomēr puslaika izskaņā divus punktus priekšā bija "Kalev" (44:42).

Pārsvaru "VEF Rīga" nostiprināja pēdējas ceturtdaļas sākumā, bet rezultāta starpība divciparu skaitli nesasniedza, un mača galotne izvērtās nervoza. Tallinas komanda 39 sekundes pirms beigu svilpes panāca izlīdzinājumu (83:83), taču pēdējās savas iespējas neizmantoja.

VTB līgas sastāvs kopš iepriekšējās sezonas nav mainījies - startē 13 komandas, kas izspēlēs divu apļu turnīru, lai noteiktu astoņus izslēgšanas turnīra dalībniekus. Līgā spēlē deviņi Krievijas klubi, kā arī pa vienam Baltkrievijas, Igaunijas, Kazahstānas un Latvijas pārstāvim.

"VEF Rīga" iepriekšējā sezonā VTB līgā ieņēma 7.vietu regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas turnīrā pirmajā kārtā zaudēja Sanktpēterburgas "Zenit".