«VEF Rīga» izvirzās vadībā pret BK «Ventspils» LBL finālsērijā

"VEF Rīga" ceturtdien "Arēnā Rīga" ar 76:66 pārspēja BK "Ventspils" vienību trešajā spēlē Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijā par zelta medaļām un cīņā līdz vienas komandas četrām uzvarām izvirzījās vadībā 2:1, liecina organizatoru informācija.

Uzvarētājiem 16 punktus guva Artis Ate, 14 punkti bija Aleksa Peresa rēķinā, bet Kristaps Janičenoks pievienoja 11 punktus. Ventspils komandā ar 11 punktiem rezultatīvākais bija Rihards Lomažs.

"VEF Rīga" sastāvā nespēlēja viens no komandas līderiem Mareks Mejeris, kurš otrdien VTB Vienotās līgas spēlē tika savainots.

Spēles gaitā vadībā pabija abas komandas, bet izšķirošie notikumi risinājās pēdējā ceturtdaļā, ko ar minimālu 51:50 vadību sāka ventspilnieki. Toties pēdējā ceturkšņa sešarpus minūtēs mājinieki panāca astoņu punktu vadību (67:59), ko Ventspils komanda vairs nespēja likvidēt.

Sērijā trešā spēle risinājās pēc 10 dienu pauzes, kurā "VEF Rīga" trīs spēlēs zaudēja Maskavas CSKA basketbolistiem VTB līgas ceturtdaļfinālā. "VEF Rīga" būs laukuma saimnieki arī nākamajā mačā, kas sestdien notiks "Arēnā Rīga".

Jau vēstīts, ka pirmajā finālsērijas spēlē pārāki bija ventspilnieki, bet nākamajā duelī "VEF Rīga" revanšējās. Iepriekš LBL pusfinālā "VEF Rīga" sērijā līdz trim uzvarām pārspēja BK "Jūrmala" basketbolistus (3:0), bet BK "Ventspils" uzveica BK "Ogre" vienību (3:1).

Pusfinālu zaudētāju cīņā BK "Jūrmala" ieguva bronzas medaļas.

KONTEKSTS:

Regulārās sezonas divas spēcīgākās komandas BK "Ventspils" un "VEF Rīga" uzreiz iekļuva pusfinālā, savukārt trešās līdz sestās vietas ieguvēji vēl izspēlēja ceturtdaļfinālus.