«VEF Rīga» izcīna trešo Latvijas basketbola čempionu titulu

"VEF Rīga" pirmdien ar uzvaru 100:81 pār BK "Ventspils" izcīnīja kluba vēsturē trešo Latvijas čempionu titulu, informēja organizatori. Latvijas basketbola līgas (LBL) finālsērijā līdz četrām uzvarām "VEF Rīgas" basketbolisti bija pārāki ar 4:1 un vēl uz gadu paturēja Latvijas čempionu titulu.

Par izslēgšanas turnīrā vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzina „VEF Rīgas” basketbolistu Ērlu Roulendu.

Mājinieku uzvaru "Arēnā Rīga" ar 19 punktiem veicināja Vils Danielss, bet Daira Bertāna rēķinā bija 18 punkti. Ventspils komandā sezonā pēdējā spēlē ar 15 punktu guvumu izcēlās Folarins Kempbels.

Trešās ceturtdaļas sākumā BK „Ventspils” mājinieku pārsvaru samazināja līdz sešiem punktiem, bet „VEF Rīga” guva spēlē nākamos 14 punktus, kas neatgriezeniski izmainīja spēku samēru laukumā.

"VEF Rīgai" precizitāte trīspunktu metienos ļāva pirmo ceturtdaļu pabeigt ar 10 punktu pārsvaru (33:23). Lai gan abas komandas dažbrīd centās aktīvi cīnīties aizsardzībā, iespēju brīviem metieniem netrūka, un rezultāts auga strauji.

Otrajā ceturtdaļā cīņa uz brīdi saasinājās pēc Janičenoka nopelnītās tehniskās piezīmes, ko BK "Ventspils" pārvērta piecos punktos un samazināja rezultāta starpību līdz 10 punktiem (34:44). „VEF Rīga” atbildēja ar atrāvienu līdz 16 punktiem (52:36), taču uz brīdi pajūkot saskaņotai darbībai, puslaika beigās mājinieki ielaida sešus punktus pēc kārtas.

Neveiksmīgi „VEF Rīga” sāka arī trešo ceturtdaļu, nepilnās divās minūtēs ļaujot pretiniekiem pietuvoties līdz sešiem punktiem (54:48). Tomēr pēc minūtes pārtraukuma mājinieki ātri atguvās un guva 14 punktus pēc kārtas. Lai gan BK „Ventspils” brīžiem vēl spēja radīt mājiniekiem sarežģījumus, taču tās bija epizodiskas grūtības.

Pēdējo divu sezonu čempionvienība "VEF Rīga" un BK "Ventspils" LBL finālā tiekas trešo gadu pēc kārtas. „VEF Rīga” par Latvijas čempioniem kļuva arī divās iepriekšējās sezonās.