«VEF Rīga» Eirolīgas kvalifikācijā pārliecinoši izstājas pirmajā kārtā

''VEF Rīga'' otrdien Beļģijā ar 53:82 zaudēja Francijas vicečempioniem "Strasbourg" un basketbola Eirolīgas kvalifikācijā izstājās pirmajā kārtā, informēja rīkotāji. Latvijas klubs saglabāja iespēju sezonu turpināt Eiropas kausa izcīņā.

Latvijas vicečempioniem ar 14 punktiem rezultatīvākais bija Džeralds Robinsons, kurš pieļāva arī septiņas kļūdas, bet Kevins Dilards komandas krājumā pievienoja 12 punktus. Uzvarētājiem rezultatīvākie bija pa 15 punktiem guvušie Antuāns Dio un Ali Traore.

Pēc neveiksmīga spēles sākuma "VEF Rīga" spēja pretiniekus gandrīz noķert un otrās ceturtdaļas sākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr Francijas komanda ātri atjaunoja divciparu pārsvaru un cīņas turpinājumā turējās drošā vadībā, kas trešās ceturtdaļas pēdējās minūtēs pārsniedza 20 punktu.

"Strasbourg" cīņas trešajā minūtē izvirzījās vadībā ar 9:0, tomēr spēku samērs laukumā līdzsvarojās, un otrās ceturtdaļas sākumā Francijas kluba bija priekšā vairs tikai ar 22:21. Taču tūlīt sekoja "Strasbourg" atrāviens 13:2, un puslaika izskaņā Francijas komanda saglabāja 10 punktu pārsvaru (42:32).

Pieticīgi "VEF Rīga" sāka arī otro puslaiku, ļaujot "Strasbourg" veikt 11:2 atrāvienu, bet pēdējās ceturtdaļas sākumā Francijas klubs bija iekrājis drošu 23 punktu pārsvaru (65:42).

Eirolīgas kvalifikācijā astoņas komandas pretendē uz vienīgo atlikušo vakanci pamatturnīrā. "Strasbourg" kvalifikācijas pusfinālā spēlēs ar Francijas ASVEL un vietējā Beļģijas kluba Ostendes ''Telenet'' cīņas uzvarētājiem. Otrā kvalifikācijas zarā ir Kazaņas "Unics" (Krievija) un "Stelmet Zielona Gora" (Polija), kā arī Jeruzalemes "Hapoel" (Izraēla) un "ČEZ Nymburk" (Čehija) pāri.

"VEF Rīga" Eirolīgas kvalifikācijā spēlēja trešo reizi, un tāpat kā 2011. un 2013.gadā zaudēja pirmajā kārtā.

Kvalifikācijas turnīra uzvarētāji pamatturnīrā spēlēs A grupā kopā ar Madrides "Real", Stambulas "Anadolu Efes", Kauņas "Žalgiris", Krievijas klubu "Ņižņij Novgorod" un "Dinamo Sassari" no Itālijas.