«VEF Rīga» Čempionu līgā startē ar zaudējumu pēdējā sekundē pret «Strasbourg»

"VEF Rīga" trešdien savā laukumā ar 75:77 zaudēja Francijas klubam "Strasbourg" pirmajā spēlē Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīrā, liecina rīkotāju informācija. "Strasbourg" uzvaru nodrošināja ar precīzu trīspunktu metienu pēdējā sekundē.

Mājiniekiem 17 punktus guva Kristers Zoriks, savukārt Aigara Šķēles rēķinā bija 15 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles. Francijas komandā ar 26 punktiem izcēlās Deandre Lensdauns, bet uzvaras grozu guvušais Bonzijs Kolsons iekrāja 15 punktus.

Mājiniekiem izdevās veiksmīgs spēles sākums, izvirzoties vadībā ar 10:2. Aktīva aizsardzība un precizitāte trīspunktu metienos "VEF Rīgai" ļāva turēties vadībā, tomēr pārsvars pirmās ceturtdaļas izskaņā sadila līdz sešiem punktiem (30:24). Lēnāk punkti krājās otrajā ceturtdaļā, kuras vidū "Strasbourg" pēc vairākām mājinieku kļūdām pirmoreiz uz brīdi nonāca vadībā (36:35).

Otro puslaiku ar četru punktu pārsvaru (46:42) sāka "VEF Rīga", kam nepiekāpība aizsardzībā palīdzēja turēties vadībā līdz trešās ceturtdaļas izskaņai, līdz viesi panāca neizšķirtu 59:59. Izšķirošajā ceturksnī vadībā pabija abas komandas, līdz 18 sekundes pirms spēles beigām Šķēle caurgājienā nodrošināja divu punktu pārsvaru laukuma saimniekiem (75:73).

Strasbūras komandas nākamo uzbrukumu Šķēle apturēja ar noteikumu pārkāpumu un Žans Batists Maijē realizēja pirmo soda metienu, bet pēc otrā mēģinājuma atlēkusī bumba nonāca pie viņa komandas biedra Kolsona. Itin haotiskā uzbrukuma izspēlē Kolsonam atlika mest trīspunktnieku, ko viņš arī trāpīja.

"VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis pēc spēles atzina, ka komandā nedaudz pietrūka līderība brīžos, kad galvenie vilcēji bija paguruši. Tas izpaudies ne tik daudz punktu gūšanā, cik iniciatīvā kopējā spēles ritējumā.

Savukārt Zoriks uzsvēra, ka basketbolā 10 punktu pārsvars pirmajā ceturtdaļā pret tik nopietnu pretinieku kā "Strasbourg" neko nenozīmē, un ir jācīnās līdz pat beigu svilpei.

Līdzās "VEF Rīgai" un "Strasbourg" E grupā ir arī Viļņas "Rytas" un Grieķijas klubs "Peristeri". Pēc divu apļu izspēles izslēgšanas turnīrā iekļūs katras grupas divas labākās komandas.

Sākotnēji Čempionu līgas sezonā bija plānotas četras grupās pa astoņām komandām, tomēr pandēmijas dēļ organizatoriem pārskatīja turnīra sistēmu, lai samazinātu dalībniekiem ceļošanas intensitāti.